У Нью-Йорку зведуть найвищий у місті хмарочос, який працюватиме на енергії води CNN

У Нью-Йорку зведуть найвищий у місті хмарочос, який працюватиме на енергії води

Олена Яценьо

Енергією будівлю забезпечить гідроелектростанція штату Нью-Йорк

У Нью-Йорку (США) збудують найвищий у місті хмарочос, який повністю буде живитися від поновлюваної енергії.

Шестидесятиповерхову вежу займе нова штаб-квартира великого банку JPMorgan Chase, повідомляє CNN.

Проєктуванням будівлі займеться організація Foster + Partners. Будівництво нового небосхилу заввишки 423 метри на Парк-авеню планують завершити до 2025 року. За словами архітекторів, нова штаб-квартира PMorgan Chase стане найвищою вежею на Мангеттені.

Енергією будівлю забезпечить гідроелектростанція штату Нью-Йорк. Інші енергоефективні особливості передбачають вікна з потрійним склінням і системи повторного використання води, що скорочують споживання на 40%. У вежі також використовуватиметься "інтелектуальна технологія будівництва" з використанням датчиків для контролю та зниження енергоспоживання.

Фото: CNN

Архітектори з Foster + Partners зазначили, що 97% будівельних матеріалів будівлі, яка раніше стояла на цій ділянці, буде перероблено або повторно використано.

Працівникам у хмарочосі будуть доступні системи фільтрації повітря та безконтактні технології, а також циркадне освітлення, що зводить до мінімуму вплив електричного світла.

За даними міської влади, близько 70% викидів парникових газів у Нью-Йорку припадає на будинки. Тим часом законодавці Нью-Йорка розглядають нові правила в рамках закону про повністю електричні будівлі. Передбачається, що завдяки новому законопроєкту викиди вуглецю скоротяться на мільйони тонн, а мешканці з низьким доходом отримають доступ до недорогої енергії.

Раніше ЕкоПолітика писала, що на острові Тайвань у місті Тайбей підходить до завершення будівництво унікального хмарочоса. Спіралеподібна будівля у вигляді нитки ДНК буде здатна поглинати до 130 тонн вуглекислого газу.

Нагадаємо також, що в Мілані (Італія) архітектори планують реконструювати старий бізнес-центр Pirelli Tower, який не використовується вже багато років, у будівлю-сад у межах проєкту Vertical Forest City.

Читайте також
Зеленський закликав Ісландію допомогти Україні з енергоефективністю
Зеленський закликав Ісландію допомогти Україні з енергоефективністю

Досвід енергоефективності Ісландії буде корисний для України, вважає президент

В Україні впровадять системи енергоменеджменту: що зміниться для підприємств
В Україні впровадять системи енергоменеджменту: що зміниться для підприємств

СЕнМ є ключовим фактором забезпечення енергетичної безпеки підприємств, їх сталого функціонування та стратегічного розвитку

Енергоефективні будинки допоможуть здолати енергетичну бідність – ЄЕСК
Енергоефективні будинки допоможуть здолати енергетичну бідність – ЄЕСК

Такий підхід ЄС сприяє реконструкції будівель у найгіршому стані й ставить Європейський Союз на шлях декарбонізованого опалення та охолодження

США витратить $3,2 млрд на енергоефективность будинків
США витратить $3,2 млрд на енергоефективность будинків

Ці зміни допоможуть скоротити використання в країні викопного палива