З квітня муніципальні працівники міста Аахен у Німеччині не будуть вивозити контейнери для біовідходів, якщо жителі кидатимуть туди щось крім органіки.
Про це повідомляють у пресслужбі муніципалітету.
Зазначається, що протягом останніх місяців комунальники перевіряли контейнери для органічних відходів і, в результаті, надіслали 4 000 листів із зауваженнями щодо неправильного сортування.
"Річ у плутанині щодо маркування: сертифікація, яка підтверджує придатність пластику до компостування, це не те саме, що процес на компостному заводі. Перший стандарт передбачає, що пластик розкладається протягом 90 днів, у той час як на компостному заводі розкладання триває лише 30 днів", – пояснює менеджер з логістики управління відходами в муніципалітеті Аахена Тіно Гротенклос.
У муніціпалітеті кажуть, що часом у смітті трапляється інший пластик, пакування, метал і скло. Перед компостуванням такі відходи складно відділити від органіки, тому що біосміття надто вологе й липке. Зрештою, ці відходи потрапляють у сільське господарство і навіть продукти.
Торік лише 3% органіки класифікувалися як відходи хорошої якості, а 45% належали до категорії дуже низької якості, з великою кількістю домішок.
Відомо, що місто Аахен платить 40 євро за тонну добре відсортованих органічних відходів і 100 євро за відходи низької якості. Щороку через погане сортування Аахен втрачає до пів мільйона євро.
Тому з квітня сміттярі зазиратимуть у контейнери і, якщо побачать там щось крім органіки, просто лишатимуть повний бак при дорозі.
Далі у жителів є кілька опцій:
- відсортувати сміття власноруч, і тоді його заберуть наступного разу;
- пересипати вміст в окремі мішки для органічних відходів;
- або ж замовити окремий вивіз сміття.
Як повідомляла Екополітика раніше, у Великій Британії, в рамках пілотної програми вʼязні за рік відсортували понад 14 тонн рибальських мотузок, 68 рибальських снастей та і 2000 метрів сіток.