Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України пропонує внести зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами, серед яких, зокрема, можливість подати документи у паперовій формі замінена на особисте звернення.
Проєкт постанови Кабінету міністрів України "Деякі питання щодо провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами", яка закріплюватиме нововведення, міністерство оприлюднило для громадського обговорення на своєму сайті.
Зміни, які передбачає постанова
- Термінологію, яка використовується в Ліцензійних умовах, привести у відповідність до Законів України "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про управління відходами", "Про адміністративну процедуру". Зокрема, термін "анулювання" пропонується замінити на "припинення дії".
- Виключити положення щодо звуження виду господарської діяльності з управління небезпечними відходами.
- Можливість подання документів у паперовій формі замінити на подання шляхом особистого звернення.
- Відомості про наявність документів дозвільного характеру доповнити новою позицією "Інтегрований довкіллєвий дозвіл".
В аналізі регуляторного впливу проєкту постанови спеціалісти Міндовкілля зазначили, що станом на 31 грудня 2024 року у реєстрі ліцензій на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами зазначено 38 ліцензіатів. Припускається, що всі ці суб'єкти господарювання підпадають під дію регулювання.
За розрахунками міністерства, сумарні витрати суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва після прийняття постанови за перший рік становитимуть 744 грн, а сумарні витрати суб’єктів малого підприємництва – 168 грн без додаткових витрат надалі. У перший стартовий рік витрати одного підприємтсва на ознайомлення з нормативно-правовою базою становитимуть 24 грн, підрахували у відомстві.
Як повідомляла ЕкоПолітика у середині грудня, Міндовкілля відреагувало на колапс із небезпечними відходами в Україні. Відомство розробило проєкт постанови Кабінету міністрів, який передбачає подовження строку дійсності поданих декларацій щодо здійснення операцій з оброблення відходів, в тому числі небезпечних, до 15 червня 2025 року.