У Києві вперше в Україні закриють сміттєзвалище за сучасними стандартами

У Києві вперше в Україні закриють сміттєзвалище за сучасними стандартами

Катерина Бєлоусова

За шість років на рекультивацію витратили понад 700 мільйонів гривень

На Київщині продовжують рекультивацію полігону твердих побутових відходів № 5, що в селі Підгірці Обухівського району, що стане першим в Україні закриттям полігону за сучасними технологічними стандартами.

На об’єкті проводять реконструкцію та технічне переоснащення, що є необхідною складовою рекультивації, повідомляє КМДА у Facebook.

Зазначається, що першу ділянку полігону покривають геотекстилем та геоплівкою, після цього там вкладатимуть шари піску та ґрунту.

facebook.com/kyivcity.gov.ua

"Навіть в умовах війни та беззаперечної пріоритетності фінансування потреб оборонної здатності та фізичного захисту об’єктів є проєкти, які ми не маємо права припинити. Адже йдеться насамперед про безпечну експлуатацію полігону та недопущення тут аварійних ситуацій”, – сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він пояснив, що деякі технологічні процеси неможливо призупинити, адже це зведе нанівець виконані до цього технічні заходи.

facebook.com/kyivcity.gov.ua

“Місто спільно з оператором полігону продовжують виконувати необхідні роботи з перспективою рекультивації – безпечного закриття полігону відходів", – додав Пантелеєв.

В повідомленні пояснили, що у 2016-2018 роках у КМДА сформували комплекс заходів, спрямованих на поетапне екологічно-безпечне завершення експлуатації полігону ТПВ № 5, його рекультивацію і закриття. Протягом 2016-2021 років на полігоні: 

  • виконали планування схилів;
  • налагодили перекриття ізолюючим мінеральним ґрунтом поверхонь обох ділянок складування (карт);
  • укріпили дамби на першій та другій карті;
  • перенесли лінії електропередач;
  • реконструювали та модернізували систему очищення фільтрату ROCHEM, утеплили будівлю, у якій вона знаходиться. 

facebook.com/kyivcity.gov.ua

Зазначається, що за цей період перша карта була підготовлена до рекультивації. Її повністю накрили захисними шарами ґрунту і щебеню, а також оснастили дренажем для уловлювання фільтрату східною і західною частинами. За шість років на масштабні роботи в межах проєкту витратили понад 700 мільйонів гривень.

Нагадаємо, на найбільшому сміттєзвалищі в Україні – полігон побутових відходів №5 у Підгірцях (Київська область) – до кінця 2021 року планували припинить прийом сміття.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, під Львовом рекультивацію Грибовицького полігону завершили на 91%.

Читайте також
Минуло 8 років після трагедії на Грибовицькому полігоні: як зараз виглядає сміттєзвалище
Минуло 8 років після трагедії на Грибовицькому полігоні: як зараз виглядає сміттєзвалище

У львівському комунальному підприємстві “Зелене місто” обіцяють, що через кілька років колишній полігон перетвориться на справжню зелену зону, безпечну для відпочинку людей

У Житомирі комунальники спричинили забруднення вод та земель стоками зі звалища
У Житомирі комунальники спричинили забруднення вод та земель стоками зі звалища

Вміст амонію у ґрунті перевищив норму у 11 разів, а БСК5 у воді – у 16 разів