У Києві в повітрі третій день зашкалює вміст отруйного сірководню у 5 разів

У Києві в повітрі третій день зашкалює вміст отруйного сірководню у 5 разів

Катерина Бєлоусова

Сірководень викликає у людей задуху, подразнення очей, нудоту та інші симптоми

У Києві на Харківському масиві, станом на пʼятницю, 25 серпня, третій день поспіль у повітрі фіксують пʼятикратні перевищення гранично допустимої концентрації сірководню.

Вміст цього газу сягає 36,3 мкг/м3 при ГДК – 8 мкг/м3, повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Зазначається, що загалом у місті рівень забрудненості повітря низький та дуже низький, а радіаційний фон знаходиться у межах норми.

В повідомлені розповіли, що на стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вул. Архітектора Вербицького, 26, що на Харківському масиві, загальний індекс якості повітря 31, тобто рівень забрудненості низький.  

Вміст забруднюючих речовин складає:

  • зважені частки (пил) – 53,3 мкг/м3 (ГДК – 500 мкг/м3), зокрема пилу фракції 2,5 мкм (PM2,5) – 22,4 мкг/м3, пилу фракції 10 мкм (PM10) – 38,7 мкг/м3;
  • оксиду азоту – 115 мкг/м3 (ГДК – 400 мкг/м3);
  • діоксиду азоту – 49,0 мкг/м3 (ГДК – 200 мкг/м3);
  • діоксиду сірки – 4,2 мкг/м3 (ГДК – 500 мкг/м3);
  • оксиду вуглецю – 859 мкг/м3 (ГДК – 5000 мкг/м3);
  • озону – 3,1 мкг/м3 (ГДК – 160 мкг/м3);
  • сірководню – 36,3 мкг/м3 (ГДК – 8 мкг/м3).

Як відомо, сірководень це речовина загальноотруйної дії, безбарвний горючий газ з різким характерним запахом тухлих яєць. Він виділяється при розчиненні органічних речовин, переробці нафти та вугілля, виробництві целофану, фарб, віскози, цукру. 

Газ викликає головний біль, запаморочення, нудоту, підвищення тиску. Сірководень має задушливу і подразнюючу дію на організм, зокрема слизових оболонок очей і дихальних шляхів. Ознаки отруєння різняться в залежності від кількості газу в повітрі. При вдиханні невеликої кількості речовини виникає різь в очах, почервоніння, кашель, біль у грудях, хрипи в легенях тощо.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у повітрі Києві протягом тижня з 14 по 19 серпня виявили перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту у 4,2 рази.

Читайте також
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду

У Києві знову погіршилася якість повітря
У Києві знову погіршилася якість повітря

Це пов’язують із пожежами та несприятливими метеоумовами