У Києві два озера на лівому березі стали захищеними від забудови kmr.gov.ua

У Києві два озера на лівому березі стали захищеними від забудови

Олена Яценьо

Це допоможе зберегти біорізноманіття

Два київські озера – Заплавне в Дарницькому районі й Малинівка у Дніпровському – отримали охоронний статус ландшафтних заказників місцевого значення.

Рішення про створення нових природоохоронних об'єктів у столиці 14 травня ухвалила Київрада, ідеться на її офіційному вебсайті. Ініціативи підтримали 61 і 63 депутати відповідно.

Тепер водойми та їхні прибережні території захищено від забудови. Наприклад, для озера Малинівка захисна смуга становить 4 гектари.

Орієнтовна площа природної території "Озеро Заплавне" – 70,8 гектара.

"Озеро Заплавне є одним із найбільших у Києві. Територію об'єкта заселяють три види амфібій, зокрема зелена ропуха та гостроморда жаба, які охороняються Бернською конвенцією. Ця територія також є місцем гніздування 11 видів птахів, значна кількість яких є рідкісними або такими, що зникають. Враховуючи те, що кількість водно-болотних угідь, які придатні для відпочинку мігруючих водоплавних птахів в Україні наразі різко скорочується, потрібно уможливити знищення цієї території", – зазначив депутат Київської міської ради Денис Москаль.

За його словами, оголошення ландшафтним заказником місцевого значення унеможливить забудову зеленого масиву цієї місцевості, сприятиме оздоровленню довкілля, забезпечить ефективне функціонування коридорів екологічної мережі міста Києва та створить умови для збереження цінних природних комплексів та угрупувань рідкісних рослин і тварин.

Також депутат наголосив, що озеро Малинівка – це натуральне евтрофне озеро, яке охороняється згідно з додатком до резолюції Бернської конвенції. Водойма також має велике значення у формуванні мікроклімату району.

"Потрібно зберегти ландшафтне, ботанічне та зоологічне різноманіття цінного природного комплексу озера Малинівка та його прибережної захисної смуги на території Дніпровського району. Територія об'єкта є місцем проживання трьох видів амфібій, водночас середовищем для гніздування багатьох видів птахів, значна кількість яких є рідкісними або такими, що зникають", – зазначив Москаль.

Як додав депутат, проєкт розробили науковці організації "Благодійний фонд Дніпровського району міста Києва "Київський еколого-культурний центр".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що гору Юрковицю в Києві планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення.

Читайте також
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду

У Києві знову погіршилася якість повітря
У Києві знову погіршилася якість повітря

Це пов’язують із пожежами та несприятливими метеоумовами

У Києві 24-28 липня буде критичний рівень діоксиду азоту у повітрі
У Києві 24-28 липня буде критичний рівень діоксиду азоту у повітрі

Це може негативно вплинути на самопочуття людей