Починаючи з 23 липня, середньодобовий вміст діоксиду азоту у столиці наближається та перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК). Покращення ситуації очікується з 29 липня.
Про це повідомляє Український гідрометцентр.
Метеорологи попередили, що впродовж 24-28 липня вміст діоксиду азоту в повітрі набуде критичного рівня – перевищить гранично допустиму концентрацію у 5 разів. Вони пояснили різке зростання вмісту забруднюючої речовини спекотною, сухою та маловітряною погодою, яка сприяє накопиченню також інших забруднюючих речовин (діоксиду сірки та формальдегіду) в приземному шарі повітря.
Фахівці запевнили, що вже 29-30 липня дихати стане легше.
Діоксид азоту – один із найпоширеніших забруднювачів повітря. Згідно з Гігієнічним регламентом “Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць” максимальна разова ГДК діоксиду азоту дорівнює 0,2 мг/м3. Основна токсична дія діоксиду азоту – подразнення слизових оболонок. Перші ознаки отруєння – печуть очі, падає артеріальний тиск, з’являються головні болі та важке дихання.
У випадку підвищення концентрації діоксиду азоту у повітрі фахівці радять менше перебувати на відкритому повітрі та пити більше води.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про погіршення якості повітря у 10 районах Києва.