У ЄС попередили про загрозу глобальним кліматичним зусиллям після інавгурації Трампа shutterstock

У ЄС попередили про загрозу глобальним кліматичним зусиллям після інавгурації Трампа

Ганна Велика

Сполучені Штати Америки можуть позбутися своєї ролі лідера на переговорах ООН щодо зміни клімату

Намагання країн світу боротися зі зміною клімату можуть отримати дуже суттєвий удар, якщо вдруге обраний на посаду президента США Дональд Трамп знову виведе свою країну з Паризької кліматичної угоди.

Про це в інтерв'ю Reuters сказав комісар ЄС з питань зміни клімату Вопке Хукстра.

За інформацією видання, перехідна команда Трампа підготувала розпорядження про вихід Сполучених Штатів, які на сьогодні є другим найбільшим забруднювачем навколишнього середовища у світі після Китаю, з основного глобального договору про зміну клімату.

На думку Вопке Хукстри, якщо це станеться, це буде серйозним ударом для міжнародної кліматичної дипломатії. Він переконаний, що у такому випадку інші країни будуть змушені “подвоїти кліматичну політику” у відповідь.

У Reuters наголосили, що США відіграють центральну роль у переговорах ООН щодо зміни клімату, в тому числі завдяки співпраці з Китаєм – найбільшим забруднювачем довкілля та другою за величиною економікою світу.

Аналітики очікують на зміни у кліматичній політиці США після вступу Трампа на посаду 20 січня. Такі передбачення ґрунтуються, зокрема, на тому, що він вийшов з Паризької угоди під час свого першого терміну з 2017 по 2021 рік. Також минулого місяця Трамп попередив ЄС, що той повинен купувати більше американської нафти й газу або ж зіткнеться з підвищенням тарифів.

Попри це Хукстра заявив, що ЄС буде "конструктивно взаємодіяти" з новою адміністрацією США з питань зміни клімату. Він сказав, що Єврокомісія намагається налагодити контакти з американськими партнерами по всьому політичному спектру, в тому числі на нефедеральному рівні. Європейські політики сподіваються на подальшу співпрацю з США у боротьбі зі зміною клімату.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла про суттєві зміни в екологічній політиці США, які, за інформацією ЗМІ, готує команда Дональда Трампа.

Читайте також
Команда Трампа вже готує вихід із Паризької угоди, — ЗМІ
Команда Трампа вже готує вихід із Паризької угоди, — ЗМІ

Передбачається низка кардинальних змін порівняно з політикою адміністрації Джозефа Байдена

Кліматична політика Трампа як новообраного президента США: чого очікувати
Кліматична політика Трампа як новообраного президента США: чого очікувати

За попередньої каденції він отримував постійну критику від екологічних активістів зі звинуваченнями у поглибленні кліматичної кризи

Позиція Гарріс і Трампа щодо ключових кліматичних питань: чи є точки дотику
Позиція Гарріс і Трампа щодо ключових кліматичних питань: чи є точки дотику

Від того, хто займе Білий дім, залежатиме роль США як найбільшого забруднювача довкілля в цей вирішальний для кліматичної кризи час

Якою буде кліматична політика Камали Гарріс, якщо вона очолить США
Якою буде кліматична політика Камали Гарріс, якщо вона очолить США

Активісти сподіваються, що вона продовжуватиме вести жорстку політику щодо промисловості викопного палива