У Херсоні стартував пілотний проєкт з переробки, очищення та подальшої реалізації будівельного сміття.
Про це повідомив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко.
Він розповів, що за 2 тижні у Херсоні вже буде необхідна техніка. Очільник міської ради констатував, що певний час піде на навчання спеціалістів, які на ній працюватимуть.
Також він повідомив, що перероблене будівельне сміття, яке утворюється в результаті обстрілів окупаційних військ, міська рада планує реалізовувати.
“Вже до кінця року очікуємо перші партії матеріалу на продаж. Наші фахівці вивчили ринок збуту. Ціна на таку продукцію коливається від 240 до 280 гривень за тонну і є конкурентною”, – сказав Роман Мрочко.
Для зберігання будівельного сміття у місті облаштували окремий майданчик. Сюди вже завезли 2000 тонн сміття після руйнації.
Начальник МВА констатував, що руйнувань з кожним днем все більше, але висловив сподівання, що розпочата робота допоможе швидше розбудувати херсонську громаду. Він також розповів, що в усуненні великих пошкоджень будівель херсонцям сприяють партнери з Японії. Роман Мрочко розповів, що ця країна має колосальний досвід, оскільки часто страждає через землетруси, які призводять до масштабних руйнувань.
У квітні ЕкоПолітика публікувала фото хаотичних сміттєзвалищ у Херсонській області, які з'являються, оскільки працівники комунальних служб не можуть туди дістатися через постійні російські обстріли.