У Дніпрі на станції сортування Underground приймають близько 50 видів вторсировини та виготовляють з пластику лави, плити для стелі, а також сумочки та браслети.
Станція сортування сміття працює близько двох років, йдеться у сюжеті 11 каналу на YouTube.
В матеріалі розповіли, що для виготовлення лави використовують поліпропілен з контейнерів для зберігання продуктів. Сировину для одної такої лави, близько 35 кг, збирають близько трьох місяців.
Зазначається, що спочатку на станції приймали лише скло, пластик та папір. Зараз щомісяця центр відвідують тисячі людей, які сортують відходи на близько 50 позицій, зокрема:
- 10 видів пластику;
- папір;
- алюміній;
- упаковку типу Tetra Pak;
- фольгу та інші відходи.
Керівник Underground Олександр Гречка розповів, що на станції пластик подрібнюють та розплавляють у печі. Далі сировину пресують, щоб отримати плити. З них виготовляють лави та бусини, з яких його 15-ти річна донька плете браслети та сумочки. Частину коштів від продажу відправляють на потреби ЗСУ.
“Оці дві сумки мають поїхати в Париж в бутік, як виставковий матеріал. Може вони продадуться одразу, а може після того, як ми зробимо ще декілька штук. У листопаді частина колекції поїхала в Лос-Анджелес”, – сказав він.
Станція працює щочетверга та щосуботи з 10:00 до 14:00 за адресою: вул. Філософська, 19а.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Івано-Франківську майстерня з переробки HDPE-пластику “EcoREactive” за два роки виготовила 70 лавок з трьох тонн кришечок та каністр.