У Харкові в районі Центрального ринку, у суботу, 24 лютого, помітили витік нафтопродуктів у річку Лопань.
Нафтопродукти витікали через труби та не були наслідком ворожої атаки на нафтобазу Харкова 9 лютого, повідомляє екоактивіст Артем Приходько у Facebook.
“Хтось вирішив під шумок екологічної катастрофи додати до всього цього жахіття ще палива”, – написав він, додавши що звернення до Державної екологічної інспекції не матиме сенсу.
Приходько наголосив, що така ситуація виникла через бездіяльності відповідальних органів, корупцію та радянську ментальність. А також застарілі підходи до роботи установ та бюрократію.
Він закликав до радикальної зміни системи.
“Окрім нафтопродуктів, річка засмічена будівельним, побутовим сміттям. На власні очі бачила як вантажівки звозять сміття зі снігом безпосередньо в річку. Міська влада бачить річку виключно біля парку Стрілка”, – написала користувачка Христина Сазонова.
Екоактивіст Руслан Аксьонов наголосив, що всі річки Харкова знаходяться у поганому стані через систематичне недбале до них ставлення.
“Усвідомлення прийде, коли вода роганська стане непридатною для пиття, як і всі свердловини і джерела, а з ними Шестаківська і Чугуївська. Коли її почнуть вести з центру України і продавати по 300 гривень за літр, ось тоді, можливо, прийде усвідомлення, а може й не прийде”, – написав він.
Нагадаємо, екоактивіст Артем Приходько розповів, що у Харкові 15 лютого почали ефективну очистку річок від 3 тисяч тонн нафтопродуктів, які потрапили у довкілля внаслідок ворожого обстрілу нафтобази 9 лютого. Зупинити поширення нафтових плям вдалося завдяки одночасному використанню захисних бонів та сорбентів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів видало ТОВ "Агро – Маркет" висновок з оцінки впливу на довкілля (ОВД) щодо будівництва резервуара для зберігання карбідно-аміачної суміші у Харкові. Санітарно-захисну зону майбутнього підприємства скоротили з 700 метрів до 400 від річки та 180 від житлових будинків.