У Києві, Чернівцях, Львові, Хмельницькому та Кривому Розі зранку у пʼятницю, 29 вересня, у повітрі концентрація зважених часток (пилу) PM2,5 перевищила 100 AQI.
Такий рівень забруднення є небезпечним для всіх людей, показує онлайн-мапа якості повітря SaveEcoBot.
У Києві перевищення концентрацій пилу виявили у трьох районах, а саме на:
- вулиці Миколи Шепелєва, 10 (Солом'янський район) – 109 AQI;
- Харківському шосе, 7/1 (Дніпровський район) – 105;
- вулиці Архітектора Вербицького, 26 (Дарницький район) – 109.
Перевищення концентрації зважених часток у інших містах:
- Львів, вулиця Тролейбусна, 12 – 104;
- Хмельницький, вулиця Торф'яна, 13 – 107;
- Чернівці, вулиця Смаль-Стоцького, 4 – 103;
- Кривий Ріг, вулиця Івана Авраменка, 5 – 116.
Як відомо, такий вид пилу утворюється внаслідок пожеж та промислових викидів. Часточки PM дуже малі (від 2,5 та 10 мікронів). Тому вони можуть потрапляти в кров та легені й викликати серйозні захворювання, зокрема онкологічні.
При такому забрудненні повітря негативні наслідки можуть відчувати всі, а для людей з уразливих груп вони можуть бути більш серйозними. Мешканцям районів варто не провітрювати приміщення та, за можливістю, не виходити на вулицю.
Нагадаємо, забруднення повітря в тій чи іншій мірі може вплинути на розвиток хвороб серця, легень, діабету, деменції, призвести до проблем з печінкою. Токсичне повітря впливає на репродуктивну систему, розвиток ембріонів та дітей.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження Європейського агентства з навколишнього середовища показало, що на континенті щонайменше 1200 дітей щороку помирає від наслідків вдихання забрудненого повітря.