Адміністрація президента США Дональда Трампа ліквідує базу даних про екстремальні погодні умови, яка 45 років відстежувала вартість катастроф.
Про нове скорочення у Штатах, яке дотичне до спостережень за зміною клімату, повідомляє CNN.
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) оголосило, що його відома база даних "мільярдних погодних і кліматичних катастроф" "буде закрита" – крок, який зробить практично неможливим для громадськості відстежувати вартість екстремальних погодних і кліматичних явищ.
Агентство погоди, клімату та океанів також припиняє випуск інших продуктів, про що воно нещодавно оголосило, значною мірою через скорочення штату. NOAA звужує спектр послуг, які воно надає, особливо ретельно перевіряючи програми, пов'язані з кліматом.
Базу даних про стихійні лиха заархівують та не оновлюватимуть після 2024 року. Вона дозволяла платникам податків, ЗМІ та дослідникам відстежувати вартість стихійних лих, що охоплюють екстремальні явища від ураганів до граду.
“Її закриття – ще один удар адміністрації Трампа по уявленню громадськості про те, як забруднення викопним паливом змінює світ навколо і робить екстремальні погодні явища більш дорогими. Адміністрація Трампа зосередилася на знищенні програм і відомств, пов'язаних з "кліматом", незалежно від того, чи займаються вони відстеженням глобального потепління та його наслідків, чи ні”, – говорять у CNN.
Чому діяльність цієї бази була важливою
База NOAA збирала інформацію про збитки з усієї страхової індустрії, а також з інших державних і приватних джерел.
Згідно з її даними, у період з 1980 по 2024 рік щороку в середньому відбувалося 9 погодних та кліматичних катастроф вартістю щонайменше $1 млрд кожна, хоча за останні 5 років цей середньорічний показник підскочив до 24. Рекорд за один рік – 28 подій у 2023 році.
Базу даних про катастрофи вартістю в $1 млрд нелегко відтворити, наприклад, неприбутковій або приватній компанії, оскільки вона містить безліч непублічних даних, якими приватний бізнес ділиться з урядом.
"Що робить цей ресурс унікально цінним, так це не тільки його стандартизована протягом десятиліть методологія, але й той факт, що він спирається на власні та непублічні джерела даних (такі як оцінки збитків від перестрахування, звіти місцевих органів влади та приватні бази даних страхових випадків), які в іншому випадку недоступні для більшості дослідників", – повідомив керівник відділу кліматичних наслідків і співзасновник фірми з фінансового моделювання кліматичних ризиків First Street Джеремі Портер в інтерв'ю для CNN.
Нагадаємо, наприкінці квітня стало відомо, що представники адміністрації Трампа намагаються перешкодити Міжнародному енергетичному агентству надавати дані, які, на думку уряду США, свідчать на користь відновлюваної енергетики, а не викопних видів палива.