Президент Дональд Трамп після інавгурації підписав розпорядження про вихід Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди.
Про це повідомляє CNN.
Новообраний президент також хоче покласти край оренді землі та води для вітроенергетики й скасувати дії адміністрації Байдена, які сприяють розвитку електромобілів.
Американські гірки участі США в міжнародних переговорах з питань клімату самі по собі можуть бути шкідливими, вважає Девід Вірт, професор юридичного факультету Бостонського коледжу та експерт з міжнародного публічного права.
"Цілісність зобов'язань Сполучених Штатів щодо цього питання буде поставлена під сумнів, а також (їхня) надійність як договірного партнера", – сказав Вірт в інтерв'ю CNN.
Курс на збільшення видобутку
Видання розповідає, що у своїй інавгураційній промові Трамп також заявив, що оголосить "національну енергетичну надзвичайну ситуацію".
“Ми будемо бурити, крихітко, бурити”, – сказав він.
Хоча Сполучені Штати зараз видобувають більше нафти, ніж будь-яка інша країна в будь-який інший час, говорять у CNN.
Трамп має намір впорядкувати дозвільну систему і переглянути правила, які "накладають надмірний тягар на виробництво і використання енергії, включаючи видобуток і переробку непаливних корисних копалин".
У США обіцяють продовжити кліматичні дії
Два губернатори-демократи, які є співголовами двопартійного Кліматичного альянсу США – групи з 24 штатів і територій – заявили, що очолять американську делегацію на щорічних кліматичних переговорах ООН, які відбудуться в Бразилії наприкінці 2025 року.
"Для міжнародної спільноти вкрай важливо знати, що кліматичні дії в США будуть продовжуватися. Альянс донесе це повідомлення до COP30", – йдеться в заяві губернатора штату Нью-Йорк Кеті Хочул і губернатора штату Нью-Мексико Мішель Луян Грішам.
Реакція міжнародної спільноти
Представник ООН, який курирує переговори щодо зміни клімату, підтвердив, що "двері залишаються відкритими для Паризької угоди" після того, як президент Дональд Трамп вдруге вивів США зі знакової кліматичної домовленості.
"Ми вітаємо конструктивну взаємодію з усіма країнами", – заявив виконавчий секретар ООН з питань зміни клімату Саймон Стілл у своїй заяві.
Стілл підкреслив важливість буму чистої енергії в усьому світі, який минулого року оцінювався в $2 трлн і продовжує зростати, і попередив, що країни, які не приймуть його, залишаться позаду. Його підтримали інші кліматичні групи.
"Не існує енергетичної надзвичайної ситуації. Існує кліматична надзвичайна ситуація. Сполучені Штати видобувають більше нафти і газу, ніж будь-яка інша країна в історії. На хвилі успішної кліматичної та енергетичної політики країна виробляє більше чистої енергії, ніж будь-коли", – сказав у своїй заяві президент Ради захисту природних ресурсів Маніш Бапна.
На початку року ЕкоПолітика писала про те, що у ЄС попередили про загрозу глобальним кліматичним зусиллям після інавгурації Трампа.