У 2024 році не варто сподіватися на зниження глобального виробництва вугілля, оскільки воно стимулюється Китаєм та Індією, на які у поточному році припадатиме ⅔ світового споживання цього палива.
Таку цифру прогнозу наводить найбільша у світі сировинна спільнота Commodity Trading Club (CTC) у LinkedIn.
Аналітики розповідають, що вугілля є найбільшим джерелом палива для виробництва електроенергії у світі та найбільшим джерелом енергетичних викидів СО2. Вони пояснюють це тим, що джерела з низьким вмістом вуглецю не встигають за світовим попитом на електроенергію, тому вугілля заповнює цей розрив.
Згідно з прогнозом, половина світового видобутку вугілля припаде на Китай. Другим за обсягом виробником у 2024 році стане Індія – 12% світового видобутку. На третьому місці йде Індонезія з показником 7%. Четверте місце розділили США та Австралія – 6% світового видобутку. На п’ятому місці росія, яка за прогнозом спродукує 5%. За нею – блок країн ЄС із 3% видобутку. За передбаченням, решта країн видобудуть 11% вугілля у 2024 році.
Автори прогнозу нагадали, що на конференції ООН зі зміни клімату COP26 40 країн пообіцяли припинити видачу дозволів і пряму державну підтримку нових електростанцій, які працюють на вугіллі. Але до цієї обіцянки не приєдналися США, росія, Китай, Індія та Австралія.
Дослідники також навели дані щодо зміни у видобутку вугілля у 2021-2024 роках. Зниження обсягів цього викопного палива вони фіксують тільки у США, Індонезії та ЄС. Причому найбільшого прогресу досягнуть саме країни Євросоюзу, зменшивши видобуток на 82 Мт.
А Індія навпаки – продемонструє найбільший приріст у видобутку, який підвищиться на 20,4%. Це еквівалентно 162 Мт вугілля.
Як раніше писала ЕкоПолітика, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства глобальний попит на вугілля у 2025 році також залишиться рекордно високим.