У планах Світового банку на найближчі 10 років є виділення $150 млрд на фінансування кліматичних проєктів.
Про це заявив віцепрезидент Світового банку з питань сталого розвитку Юрген Фогель під час панельної дискусії на тему "Глобальна фінансова система: розширення фінансування кліматичної активності", повідомляє новинна агенція Trend.
Він проінформував, що країнам, які розвиваються, до 2030 року щорічно потрібно $2,4 трлн для скорочення викидів вуглекислого газу та підготовки до майбутніх ризиків.
“Країни, люди, економіки та компанії переживають важкі часи. Тому нам потрібно діяти. Це може бути моїм посланням від імені Світового банку”, – сказав віцепрезидент фінансової установи.
За словами Фогеля, минулого року Світовий банк виділив країнам, що розвиваються, $43 млрд.
"Це одна з найбільших підтримок для країн, що розвиваються, з погляду фінансування клімату порівняно з іншими фондами", – заявив він.
Віцепрезидент розповів, що Світовий банк впровадив нові інструменти, такі як умови боргових зобов'язань, які є стійкими до змін клімату. Він окремо наголосив, що країни – особливо невеликі острівні держави – справді потребують допомоги, коли стикаються з катастрофами.
“На цей момент ми маємо угоди з 14 країнами. Вони зможуть відкласти або зменшити виплати за боргами, якщо зіткнуться із лихом”, – сказав Юрген Фогель.
Днями ЕкоПолітика повідомляла, що економісти на Конференції Сторін COP29 у Баку закликали знайти щонайменше $1 трлн на рік протягом десятиліття для бідніших країн, щоб ті могли впоратися зі зміною клімату.