Українська металургійна компанія “Інтерпайп” у 2024 році скоротила питомі викиди вуглекислого газу СО2 при виробництві 1 тонни безшовної труби на 61%, залізничної продукції – на 46% у порівнянні із показниками 2010 року.
Такі дані виробник наводить у своєму “Шляху декарбонізації”, презентованому 16 травня.
Оцінка прогресу
Обсяги скорочення за Scope 1, Scope 2 та Scope 3 у розрахунку на тонну виготовленої продукції подані на діаграмі компанії нижче.

Джерело: interpipe.biz.
В “Інтерпайп” своїм значним досягненням вважають суттєве зменшення споживання вуглецеємної електроенергії та збільшення використання "зеленої".
У 2024 році доля електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) досягла 28% у загальному енергоспоживанні компанії. Для порівняння: у 2010 році частка “зеленої” енергії була в 4 рази менше – лише 7%. В цілому, частка вуглецево-нейтральних джерел електроенергії (атомна + ВДЕ) у загальному обсязі споживання “Інтерпайп” минулого року становила 64%.

Джерело: interpipe.biz.
За даними цього гравця металургійної галузі, темпи скорочення питомих викидів парникових газів "Інтерпайп" є одними з найвищих у галузі, оскільки відповідають меті European Green Deal на 2030 рік – зменшити викиди на 55%.
Плани на найближчі 5 років
За словами директора з екології та промислової безпеки “Інтерпайп” Владислава Варнавського, компанія має амбітні цілі щодо подальшого зменшення викидів парникових газів.
До 2030 року у порівнянні із 2023-м вони планують скоротити на 26% питомі викиди СО2 при виробництві 1 тонни безшовної труби, а при виготовленні залізничної продукції – на 25%.
Джерело: interpipe.biz.
Подальшу декарбонізацію втілюватимуть за такими напрямками:
- реалізація нових інвестиційних проєктів у трубному та залізничному дивізіонах;
- безперервне підвищення рівня енергоефективності;
- пришвидшення переходу на вуглецево-нейтральні джерела електроенергії (атомна + ВДЕ);
- обрання "зелених" постачальників.
Днями ЕкоПолітика повідомляла, що Дніпровський металургійний завод презентував комплексну стратегію екомодернізації виробництва, яка включає будівництво ВДЕ.
Також ми розповідали, що "Метінвест" планує вкласти $18 млн у будівництво сонячних електростанцій.