США запровадили шокуючі тарифи у 3521% на імпорт сонячних панелей: які країни постраждають shutterstock

США запровадили шокуючі тарифи у 3521% на імпорт сонячних панелей: які країни постраждають

Ганна Велика

Можливим рішенням для виробників є переорієнтація експорту цієї “зеленої” продукції

США встановили нові мита в розмірі до 3521% на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії: Камбоджі, В'єтнаму, Малайзії та Таїланду.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Нові мита стали фіналом річного торгового розслідування, ініційованого американськими виробниками та розпочатого ще за часів колишнього президента США Джо Байдена. Воно виявило, що виробники фотоелектричних панелей у згаданих азійських країнах несправедливо отримували вигоду від державних субсидій і продавали експортну продукцію в США за цінами, нижчими за собівартість виробництва.

За даними Міністерства торгівлі, антидемпінгові та компенсаційні мита для Камбоджі були встановлені на рівні 3521%. В'єтнамські не названі компанії стикнуться із митом у розмірі 395,9%, а в Таїланді – 375,2%. Загальнонаціональні ставки для Малайзії були встановлені на рівні 34,4%.

Компанія Jinko Solar була обкладена митом у розмірі близько 245% для експорту з В'єтнаму та 40% для експорту з Малайзії. Trina Solar в Таїланді зіткнулася зі зборами в розмірі 375%, а з В'єтнаму – понад 200%. Модулі JA Solar з В'єтнаму можуть бути обкладені митом близько 120%.

У виданні вважають, що підвищені тарифи є виграшем для вітчизняних виробників, але водночас посилюють протилежні сили, які вже загрожують розвитку відновлюваної енергетики в країні.

“Хоча мита мають принести користь вітчизняним виробникам, вони також завдадуть шкоди американським девелоперам у сфері відновлюваної енергетики, які тривалий час покладалися на недорогі іноземні поставки, що посилить невизначеність у секторі, який потерпає від політичних і стратегічних змін у Вашингтоні”, – вважають у Bloomberg.

Серед потенційних бенефіціарів у виданні назвали компанії Hanwha Q Cells і First Solar Inc.

За даними BloombergNEF, минулого року США імпортували сонячного обладнання на суму $12,9 млрд з чотирьох країн, на які поширюватимуться нові мита. Це становить близько 77% від загального обсягу імпорту модулів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент США Дональд Трамп підписав указ щодо відновлення американської вугільної промисловості, охарактеризувавши її як "чисту, красиву та необхідну для національної енергетичної безпеки".

Також ми розповідали, що Ілон Маск втрапив у екоскандал через більш ніж двократне перевищення кількості газових турбін, встановлених для потреб дата-центру його компанії.

Читайте також
Ілон Маск втрапив у екоскандал: його компанію звинуватили у забрудненні повітря
Ілон Маск втрапив у екоскандал: його компанію звинуватили у забрудненні повітря

Проєкти SpaceX і Tesla одіозного мільярдера вже неодноразово порушували федеральні та державні екологічні норми

Трамп вирішив відновити "прекрасну, екологічно чисту вугільну промисловість Америки" 
Трамп вирішив відновити "прекрасну, екологічно чисту вугільну промисловість Америки" 

Він звинуватив попередню адміністрацію у веденні війни проти цієї галузі

Адміністрація Трампа заборонила “кліматичну кризу” та “чисту енергію”
Адміністрація Трампа заборонила “кліматичну кризу” та “чисту енергію”

Хоча кожна адміністрація коригує офіційну мову відповідно до своїх політичних поглядів, масштаб і спрямованість цих змін у чинного президента особливо помітні

США виходять з фонду ООН для компенсації збитків від зміни клімату
США виходять з фонду ООН для компенсації збитків від зміни клімату

Згортання програм, пов’язаних із кліматом, відбувається як на міжнародній арені, так і всередині країни