Спроби Трампа посварити Європу і Китай у питанні чистої енергії провалилися Shutterstock

Спроби Трампа посварити Європу і Китай у питанні чистої енергії провалилися

Ганна Велика

На думку європейських політиків, американське викопне паливо не є відповіддю на енергетичне питання континенту

Європейські політики проігнорували заклик адміністрації президента США Дональда Трампа відкинути "хибну" кліматичну політику, яка вигідна Китаю, та наслідувати американську прихильність до викопних видів палива.

Про це повідомляє POLITICO.

Такий меседж прозвучав від виконувача обов'язків помічника міністра з міжнародних справ у Міністерстві енергетики США Томмі Джойса у його промові на саміті "Майбутнє енергетичної безпеки" у Великій Британії. Цей захід, організований Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) у партнерстві з урядом королівства, зібрав 120 високопосадовців 60 країн з усього світу.

Під час свого виступу Томмі Джойс заявив, що політика чистої енергії є "шкідливою і небезпечною" і залишає Європу відкритою для "поступок або примусу з боку Китаю". За його словами, оскільки Китай контролює значну частину ланцюжка поставок чистої енергії, поспішний перехід до "зеленої" енергетики означає "поставити абстрактні цілі щодо викидів та інтереси наших супротивників на перше місце, а безпеку нашого народу – на останнє".

Якою була реакція європейців

У POLITICO говорять, що промову Джойса зал зустрів мовчанням.

"Незручний, але одностайний момент був показовим”, – сказав один з європейських чиновників, який був при цьому присутній.

Проте прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер визнав, що викопне паливо буде частиною їхнього енергетичного балансу на десятиліття вперед, а президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн додала, що Європейський Союз "не забув, як Сполучені Штати негайно допомогли нам з енергією, коли ми потребували її під час енергетичної кризи".

Але міністри, що зібралися, здебільшого дивилися не лише на викопне паливо, говорять у POLITICO. Європейські політики, зокрема, під час саміту говорили про те, що їхнє майбутнє не передбачає заміни російського газу на американський імпорт, а пов'язане насамперед з чистою енергією.

За інформацією POLITICO, у п'ятницю за зачиненими дверима американська делегація знову намагалася проштовхнути тезу про те, що США є найнадійнішим енергетичним партнером у світі й знову розкритикувала Китай.

Троє чиновників, з якими поспілкувалося видання, заявили, що заяви США були в основному проігноровані та вважалися такими, що не відповідають атмосфері співробітництва на зустрічах.

"Адміністрація просто фундаментально руйнує здатність уряду США поширювати свій вплив по всьому світу. І багато з цього насправді перешкоджає досягненню власних цілей адміністрації Трампа, чи то зменшення торговельного дисбалансу або, чи то протидія Китаю. Ми просто підриваємо довіру багатьох інших важливих партнерів і союзників", – заявив журналістам колишній чиновник з питань клімату в Державному департаменті США Джессі Янг.

Що думають у ЄС про перспективи

Європейці не сліпі до ризику, який несе в собі домінування Китаю в ланцюгах постачання чистої енергії, особливо у виробництві сонячних панелей, електромобілів, акумуляторів і рідкісних мінералів, що використовуються в багатьох високотехнологічних низьковуглецевих машинах, говорять у POLITICO.

"Доки ми залишатимемося залежними від викопного палива, доти не буде енергетичної безпеки для Європи. Але, коли мова йде про чисту енергію, ми також повинні бути менш залежними від імпортних технологій, тому що в іншому випадку не буде енергетичної безпеки в Європі", – сказав французький міністр промисловості та енергетики Марк Ферраччі.

Але на думку Стармера та інших європейських лідерів, таких як фон дер Ляєн, американське викопне паливо не є відповіддю.

"Чисті, вітчизняні відновлювані джерела енергії не тільки зміцнюють нашу безпосередню стійкість, але й, звичайно, сприяють створенню величезної кількості робочих місць, більшій кількості інновацій у нашій власній економіці", – сказала фон дер Ляєн.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент Трамп підписав указ щодо відновлення американської вугільної промисловості, охарактеризувавши її як "чисту, красиву та необхідну для національної енергетичної безпеки".

Читайте також
США запровадили шокуючі тарифи у 3521% на імпорт сонячних панелей: які країни постраждають
США запровадили шокуючі тарифи у 3521% на імпорт сонячних панелей: які країни постраждають

Можливим рішенням для виробників є переорієнтація експорту цієї “зеленої” продукції

Ілон Маск втрапив у екоскандал: його компанію звинуватили у забрудненні повітря
Ілон Маск втрапив у екоскандал: його компанію звинуватили у забрудненні повітря

Проєкти SpaceX і Tesla одіозного мільярдера вже неодноразово порушували федеральні та державні екологічні норми

Трамп вирішив відновити "прекрасну, екологічно чисту вугільну промисловість Америки" 
Трамп вирішив відновити "прекрасну, екологічно чисту вугільну промисловість Америки" 

Він звинуватив попередню адміністрацію у веденні війни проти цієї галузі

Адміністрація Трампа заборонила “кліматичну кризу” та “чисту енергію”
Адміністрація Трампа заборонила “кліматичну кризу” та “чисту енергію”

Хоча кожна адміністрація коригує офіційну мову відповідно до своїх політичних поглядів, масштаб і спрямованість цих змін у чинного президента особливо помітні