Сонячна та вітрова генерації вироблятимуть 33% енергії світу до 2030 року – дослідження shutterstock

Сонячна та вітрова генерації вироблятимуть 33% енергії світу до 2030 року – дослідження

Катерина Бєлоусова

Ціна на зелену енергію до 2030 року впаде приблизно вдвічі до $20 за МВт/год

Дослідження некомерційної організації RMI та фонду Bezos Earth Fund показало, що до 2030 року сонячна та вітрова енергетика забезпечать 33% світової енергії, з наявних 12%.

Це дозволить досягти кліматичних цілей щодо обмеження глобального потепління, повідомляє bne IntelliNews.

Зазначається, що швидке розгортання відновлюваних джерел енергії та акумуляторів збільшує енергетичну безпеку та незалежність. Окрім того, це сприятиме зменшенню цін на енергію приблизно вдвічі, адже чим більше зʼявляється ВДЕ-обʼєктів, тим дешевшою стає енергія

Дослідження Systems Change Lab показало, вісім країн вже збільшили сонячну та вітрову генерацію швидше, ніж це необхідно для обмеження глобального потепління до 1,5°C. Серед них:

  • Уругвай;
  • Данія;
  • Литва;
  • Намібія;
  • Нідерланди;
  • Палестина;
  • Йорданія;
  • Чилі.

В RMI підкреслили, що наразі ВДЕ знаходиться у фазі експоненційного зростання. Це поставило електроенергетичну систему в глобальну "переломну точку", через що повернення до викопного палива стало важкодоступним.

В матеріалі зазначили, що мета кліматичного саміту COP28, який відбудеться восени 2023 року в ОАЕ, вже майже досягнута. Проте необхідно створити умови щодо:

  • інвестицій в електромережі;
  • оптимізації видачі дозволів;
  • покращення структури ринку;
  • збільшення потужності зберігання енергії.

За прогнозами RMI, до 2030 року сонячна та вітрова енергія вироблятиме 12 000-14 000 ТВт-год, що в три-чотири рази перевищує рівень 2022 року. Також це сприятиме зниженню попиту на електроенергію з викопного палива на 30% порівняно з піком 2022 року.

Зазначається, що наразі лідерами у впровадженні зелених технологій є Китай, Європа, Близький Схід та Африка.

"Тенденцію експоненціального зростання відновлюваної електроенергії можна використати, щоб допомогти країнам, що розвиваються, випередити криву та швидше перейти до чистішої та доступнішої електроенергетичної системи", – сказав президент і генеральний директор Bezos Earth Fund Ендрю Стер.

За прогнозами RMI, ціна на зелену енергію до 2030 року знову впаде приблизно вдвічі, аж до $20 за МВт/год для сонячної енергії з нинішніх понад $40 МВт/год. Вже сьогодні відновлювальна енергія є найдешевшим видом електроенергії в історії.

За даними BloombergNEF, вартість відновлюваної електроенергії різко впала за останні 10 років, подолавши ключову перешкоду для широкого розгортання. Витрати на сонячну енергію та батареї знизилися на 80% у період з 2012 по 2022 рік, на офшорну вітрову енергію – на 73%, а на берегову – на 57%.

Нагадаємо, новий звіт Міжнародного енергетичного агенства показав, що збільшення потужностей наземних вітрових електростанцій сягне рекордного зростання на 70% до 107 ГВт.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент США Джо Байден заявив, що країна збільшить на 25% використання сонячної енергії, вітру та батарей протягом наступних чотирьох років.

Читайте також
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю

Країна побудувала повні промислові ланцюжки для досліджень, розробки та інтегрованого виробництва вітрового та сонячного фотоелектричного обладнання 

В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%
В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%

Але причина не у бурхливому рості галузі 

Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі
Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі

Вітрова та сонячна енергетика також встановили рекорд

Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію
Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію

Виробник поставив собі мету досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року і планомірно до неї йде