“Рекорд оптимізму”: Греція змогла повністю забезпечити себе “зеленою” енергією shutterstock

“Рекорд оптимізму”: Греція змогла повністю забезпечити себе “зеленою” енергією

Катерина Бєлоусова

Європейські країни, такі як Греція, швидко відходять від викопного палива до дешевої "зеленої" електроенергії

Незалежний оператор електропередачі Греції IPTO заявив, що країна протягом 5 годин забезпечувала всі енергетичні потреби на 100% завдяки відновлювальним джерелам енергії.

В грецькому екологічному центрі Green Tank назвали це рекордом оптимізму щодо переходу на “чисту” енергію, відмови від викопного палива та забезпечення енергетичної достатності, повідомляє Euronews.

В IPTO зазначили, що “зелена” генерація досягла рекордного рівня виробництва у 3106 МВт/год, що аналогічно роботі 3 блоків атомних станцій по 1000 МВт. Це сталося у п'ятницю, 7 жовтня. 

В Green Tank підкреслили, що з початку 2022 року до серпня на сонячну, вітрову та гідроенергетику припало 46% загальної кількості електроенергії в країні, а у 2021 році цей показник за 8 місяців сягав 42%.

"Європейські країни, такі як Греція, швидко відходять від викопного палива до дешевої електроенергії з відновлюваних джерел. Віха, досягнута Грецією, доводить, що електрична мережа, в якій домінують ВДЕ, вже в полі зору", – сказала аналітикиня Елізабет Кремона з енергетичного аналітичного центру Ember.

Вона також додала, що це демонструє, що система електроенергії може живитися з ВДЕ без шкоди для надійності. Але потрібно докладати зусиль, щоб гарантувати, що відновлювані джерела енергії “випереджають” викопне паливо в енергетичному секторі Греції протягом усього року.

В матеріалі розповіли, що перехід Греції до чистої енергії був не зовсім простим. Як і інші європейські країни, Греція скоротила свою залежність від російського газу після повномасштабного вторгнення в Україну, збільшивши імпорт скрапленого природного газу (СПГ) для задоволення своїх потреб та збільшила видобуток вугілля, відклавши план декарбонізації.

Греція має на меті більш ніж подвоїти свої потужності "зеленої" енергетики, щоб до 2030 року вони становили принаймні 70% її енергетичного балансу. Для досягнення цих цілей уряд прагне залучити близько €30 мільярдів з європейських фондів та приватних інвестицій для модернізації своїх електричних мереж.

Хоча Греція планує мати 25 ГВт “зелених" потужностей (наразі є 10 ГВт), аналітики вказують на можливість досягти цих цілей швидше.

Нагадаємо, Міжнародне енергетичне агентство стверджує, що глобальні інвестиції в електромережі повинні досягти $820 мільярдів на рік до 2030 року, щоб стати на шлях обмеження глобального потепління до 1,5° за Цельсієм.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, столиця Данії Копенгаген не зможе досягти вуглецевої нейтральності до 2025 року, адже сміттєспалювальний завод Amager Resource Center відмовився від заявки на державну допомогу для будівництва заводу для уловлювання своїх викидів CO2.

Читайте також
В Україні у 2023 році потужності зеленої генерації зросли до 8,7 ГВт. Інфографіка
В Україні у 2023 році потужності зеленої генерації зросли до 8,7 ГВт. Інфографіка

20 біогазових установок взагалі не виробляли енергію, а 5 працювали на 75-82% потужності

В Україні під час війни запустили 660 МВт нових зелених потужностей 
В Україні під час війни запустили 660 МВт нових зелених потужностей 

У 2023 році вітрові та сонячні електростанції згенерували 10% всієї енергії

У 2023 році потужності відновлювальної енергетики у всьому світі зросли на 50%
У 2023 році потужності відновлювальної енергетики у всьому світі зросли на 50%

Очікується, що до 2028 року ВДЕ генеруватиме 42% енергії у всьому світі

В Іспанії побудують електростанцію, яка перетворюватиме на водень енергію вітру та хвиль
В Іспанії побудують електростанцію, яка перетворюватиме на водень енергію вітру та хвиль

Грантова угода стане каталізатором для прискореного впровадження технології.