Пташина мелодрама: Грицик повернувся за Одаркою і після бою відбудовує гніздо

Пташина мелодрама: Грицик повернувся за Одаркою і після бою відбудовує гніздо Скріншот з камери спостереження за гніздом лелек
Марія Семенова

За справжньою "Санта-Барбарою" у пташиному світі можна спостерігати онлайн на YouTube

Зіркова пара лелек – Грицик та Одарка – знову разом у своєму гнізді у національному парку "Пирятинський" у Полтавській області. Щоправда, встановленню цієї сімейної ідилії передувала боротьба за дім та партнерів.

Про це повідомила дослідниця Ірина Саражинська. Нагадаємо, пряма трансляція відбувається на каналі "Лелека Грицько" у YouTube.

Хронологія повернення

Першим у гнізді, за яким спостерігає вся країна, з’явився Лель. Птах повернувся ще 24 березня. Вже 2 квітня прилетіла Квітка, з якою у Леля склалася пара. Спостерігачі вже звикали до думки, що тепер у гнізді житиме нова родина лелек.

Проте ідилія молодих птахів тривала недовго, бо вже 5 квітня до свого гнізда повернулася Одарка і вигнала звідти нову господиню, але не господаря – з Лелем у Одарки почало складатися "взаєморозуміння". Але також ненадовго – менш ніж на добу.

Вже 6 квітня повернувся Грицик і в бою подолав суперника, відстоявши своє гніздо. А минулорічній партнерці довелося відганяти конкурентку Квітку, щоб залишитися вдома. Тож нині медійні лелеки знову поруч і вже почали налагоджувати побут.

Скріншот з камери спостереження за гніздом лелек

Відновлення оселі

Перший господар гнізда у цьому сезоні Лель активно облаштовував лелечу домівку, проте після бою з Грициком вона була вкрай пошкоджена.

Тож уже 7 квітня Грицик взявся до роботи і приніс першу гілку, яку одразу почала прилаштовувати Одарка.

"Так було й минулоріч: Грицик гілки носив, а Одарка їх вкладала. Початок є, а далі облаштують, бо ж не вперше їм це робити в цьому гнізді. На першій гілці статистика будматеріалів на сьогодні завершилася. От не всі лелеки такі,  як Лель, у кожного, мабуть, є індивідуальні особливості щодо гніздобудування", – зауважила Ірина Саражинська.

Скріншот з камери спостереження за гніздом лелек

Що ж з вигнанцями?

Після поразки перед Одаркою Квітка перелетіла у Проценкове гніздо. Чи повернеться до неї Лель, поки невідомо. Він мав шанс зробити це одразу після поразки своєї партнерки, проте обрав лишатися у гнізді, яке облаштовував із кінця березня.

Нагадаємо, з 2019 року у відомому гнізді жив лелека Грицько, проте минулоріч він не повернувся із вирію. Його місце зайняв Грицик, з яким у Одарки народилося п’ятеро пташенят.

Читайте також
Чорнобильська зона стала заповідником дикої природи і відродила коней Пржевальського
Чорнобильська зона стала заповідником дикої природи і відродила коней Пржевальського

На цій радіоактивній та мілітаризованій території все одно вирує життя

У Грицика та Одарки з’явилося п’яте та останнє яйце. Коли будуть пташенята?
У Грицика та Одарки з’явилося п’яте та останнє яйце. Коли будуть пташенята?

Зараз головне, щоб вилупленню малечі не завадили погодні умови чи інші зовнішні фактори

Зубрів спасли від вимирання. Тепер вони рятують екосистеми та інших тварин
Зубрів спасли від вимирання. Тепер вони рятують екосистеми та інших тварин

Тварини допомагають утримувати вуглець та сприяють біорізноманіттю

У лісах Закарпаття масово загинули дикі кабани. Профільні служби не реагують
У лісах Закарпаття масово загинули дикі кабани. Профільні служби не реагують

Жителі вимагають негайного встановлення офіційної причини смерті кабанів – отруєння чи вірусу