На Волині прокуратура через суд скасувала наказ Держгеонадр і захистила від знищення заказник shutterstock

На Волині прокуратура через суд скасувала наказ Держгеонадр і захистила від знищення заказник

Ганна Велика

Позов проти відомства та суб’єкта господарювання прокурори подали на початку травня 2024 року

Господарський суд міста Києва задовольнив позов Ковельської окружної прокуратури й скасував наказ Державної служби геології та надр України, яка дозволила видобувати пісок на території заказника "Смолярівський" у Ковельському районі Волинської області.

Про це повідомила пресслужба Волинської обласної прокуратури у Facebook.

Суд також визнав недійсними результати проведення аукціону, договір купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами та сам спеціальний дозвіл.

Прокурори довели, що Держгеонадра порушили вимоги законодавства про охорону природно-заповідного фонду, коли у січні 2024 року на електронному аукціоні продали приватному підприємству спеціальний дозвіл на видобування піску Старовижівського родовища. Воно розташоване в межах лісового фонду Дубечненського лісництва філії "Ковельське лісове господарство" ДСГП "Ліси України" на території загальнозоологічного заказника місцевого значення "Смолярівський".

Розробка цього родовища надалі може призвести до знищення об’єкта природно-заповідного фонду, розповіли у прокуратурі. Також прокурори з’ясували, що родовище знаходиться на пам’ятці археології "Галина Воля-1" – стоянці доби мезоліту в урочищі "Семенова Гора". Ця пам’ятка є у Переліку нововиявлених об’єктів археологічної спадщини Волинської області й взята під охорону держави. Ця обставина також унеможливлює видобуток тут корисних копалин.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що активісти Української природоохоронної групи звернули увагу Міндовкілля на проблему з аукціонами на користування надрами. Вони закликали не допустити вирубування лісів заради видобутку піску.

Також ми розповідали про злочинну групу, яка на Донеччині незаконно видобула вугілля на понад мільярд гривень. Крім цього, ЕкоПолітика розміщувала відео, яке наочно демонструє, що видобуток торфу призводить до нищення природи.

Читайте також
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники

Відомство пояснило, для чого внесли зміни у закон про природоохранні об'єкти

Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник

Указ про його розширення з 2010 року ще не виконаний повністю