Зеленський підписав закон про основні засади державної кліматичної політики president.gov.ua

Зеленський підписав закон про основні засади державної кліматичної політики

Ганна Велика

Його прийняття є однією з вимог ЄС в рамках Ukraine Facility Plan

У п’ятницю, 25 жовтня, президент України Володимир Зеленський підписав Закон України №11310 "Про основні засади державної кліматичної політики".

Інформація про поточний стан цього документу розміщена на офіційному сайті Верховної Ради України.

Цей Закон є елементом однієї з 6 важливих реформ, які містяться у розділі 15 “Зелений перехід та охорона довкілля” Ukraine Facility Plan.

Документ визначає правові та організаційні засади державної кліматичної політики, спрямованої на забезпечення низьковуглецевого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності, адаптації до зміни клімату, виконання міжнародних зобов’язань України у цій сфері.

Закон №11310 наближає національне кліматичне законодавство до права Європейського Союзу, зокрема  Регламенту (ЄС) 2021/1119, що встановлює основу для досягнення кліматичної нейтральності, та Регламенту (ЄС) 2018/1999 про управління Енергетичним Союзом та пом’якшення наслідків зміни клімату.

Документ належить до євроінтеграційних і за результатами експертизи не суперечить і в цілому відповідає Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).

У ньому визначаються:

  • основні засади державної кліматичної політики;
  • особливості формування та досягнення цілей державної кліматичної політики;
  • засади забезпечення кліматичного планування на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях;
  • особливості звітування відповідно до вимог Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату та збору даних цих цілей;
  • основні засади національної системи відстеження впровадження політик, заходів та прогнозування у сфері зміни клімату.

Очікується, що підписаний президентом закон сприятиме стратегічному плануванню та реалізації цілей державної кліматичної політики, інтеграції кліматичних питань в інші сфери державної політики, забезпеченню кроссекторальності, євроінтеграційним прагненням України у сфері зміни клімату, наближенню  українського законодавства до права ЄС.

Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада проголосувала за євроінтеграційний законопроєкт №11310 “Про основні засади державної кліматичної політики” у першому читанні. 13 вересня екокомітет схвалив цей документ у другому читанні та в цілому. 30 вересня депутати профільного комітету внесли зміни до проєкту закону про державну кліматичну політику та рекомендували парламенту прийняти документ у другому читанні. 8 жовтня Верховна Рада прийняла документ у другому читанні та в цілому.

Читайте також
Екокомітет проведе засідання 26 грудня: що на порядку денному
Екокомітет проведе засідання 26 грудня: що на порядку денному

Серед іншого депутати готуватимуть до другого читання законопроєкт щодо відновлення обов’язкового моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів

Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України
Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України

Однією з її цілей є зменшення залежності України від імпорту мінеральних ресурсів та збільшення експортного потенціалу країни 

Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА
Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА

При підготовці документа до другого читання законотворці проігнорували правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців