Президент Азербайджану на COP29 вихваляв викопне паливо та різко розкритикував Захід shutterstock

Президент Азербайджану на COP29 вихваляв викопне паливо та різко розкритикував Захід

Ганна Велика

У 2022 році 92,5% експортної виручки та половина ВВП країни припадала на нафту та газ

У своїй вступній промові на відкритті Конференції ООН з питань зміни клімату COP29 президент приймаючої країни – Азербайджану – Ільхам Алієв виголосив різку промову з критикою політики західних держав та відверто став на захист викопного палива.

Про це повідомляє POLITICO.

У виданні зауважили, що вступні промови на щорічних кліматичних самітах COP рідко містять такі жорсткі й нещадні політичні нападки, а також настільки відкритий захист викопного палива – особливо з боку приймаючої країни.

Господар COP29 поскаржився публіці на лицемірні західні уряди, які купують його газ і читають йому лекції про спалення планети.

"На жаль, подвійні стандарти, звичка повчати інші країни та політичне лицемірство стали свого роду modus operandi для деяких політиків, підконтрольних державі неурядових організацій і фейкових ЗМІ в деяких західних країнах", – сказав він.

Алієв назвав нафту й газ "даром Божим". Він впевнений, що не можна звинувачувати країни в тому, що вони мають ці ресурси, і не можна звинувачувати в тому, що вони виводять їх на ринок, який має у цьому потребу.

Особливо жорстко Алієв розкритикував європейські країни. Він нагадав, що вони з готовністю підписали угоди про розширення закупівель азербайджанського газу після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

“Це була не наша ідея. Це була пропозиція Європейської комісії”, – сказав президент Азербайджану.

Він також розповів про свою зустріч з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у липні 2022 року під час підписання угоди про подвоєння постачання азербайджанського газу до ЄС.

"Вони потребували нашого газу через зміну геополітичної ситуації, і вони попросили нас допомогти", – сказав Алієв.

Варто нагадати, що економіка Азербайджану значною мірою залежить від видобутку нафти й газу. За даними Адміністрації міжнародної торгівлі США, у 2022 році на них припадало майже половина ВВП країни та 92,5% експортної виручки.

“Як президент COP29, звичайно, ми будемо рішуче виступати за "зелений" перехід, і ми це робимо. Але водночас ми повинні бути реалістами”, – сказав на завершення Алієв.

У POLITICO нагадали, що це вже другий рік поспіль, коли країна, залежна від викопного палива, приймає Конференцію Сторін. Минулого року це були Об'єднані Арабські Емірати. Проте вони менш войовничо захищали викопне паливо. Тоді ОАЕ лише заявили, що воно ще деякий час залишатиметься важливим для світової економіки.

Нагадаємо, днями майже 200 країн на Конференції Сторін COP29 погодили нові стандарти ООН для запуску міжнародних вуглецевих ринків після майже десятирічних складних дискусій.

Читайте також
COP29 завершився: про що країнам вдалося домовитися
COP29 завершився: про що країнам вдалося домовитися

Конференцію довелося пролонгувати, аби прийняти фінальну резолюцію

Нобелівський лауреат та екоактивіст закликав реформувати кліматичний процес на COP
Нобелівський лауреат та екоактивіст закликав реформувати кліматичний процес на COP

Зокрема, це стосується вибору країни, яка прийматиме головну подію року у сфері клімату

Група BASIC на COP29 звинуватила розвинені країни у перешкоджанні їхнім кліматичним діям
Група BASIC на COP29 звинуватила розвинені країни у перешкоджанні їхнім кліматичним діям

Напруга між країнами Глобального Півдня та Півночі продовжує зростати

У перший тиждень COP29 країни не змогли узгодити питання кліматичного фінансування
У перший тиждень COP29 країни не змогли узгодити питання кліматичного фінансування

Згідно з графіком, міністри мають час до п'ятниці 22 листопада, щоб знайти компроміс