Виняткові потужні зливи перетворили частину пустелі Сахара на тимчасовий оазис, створивши блакитні лагуни серед пальм та піщаних дюн.
Про це розповідає ABCNews.
У вересні в одному з найбільш посушливих регіонів світу, на південному сході Марокко, пройшли рідкісні та рясні дощі. Дводенні зливи перевищили річні норми опадів у деяких районах, таких як Тата, де зазвичай випадає менше ніж 250 мм дощу на рік. У селі Тагуніт за добу випало понад 100 мм опадів – стільки води тут не бачили десятиліттями.
Знакові кадри з супутника NASA показали, як вода стрімко заповнює пустельні озера Сахари. Уперше за 50 років знову заповнилося водою озеро Ірікі, яке раніше стояло сухим.
"Пройшло від 30 до 50 років з того часу, як у нас випало стільки дощу за такий короткий проміжок часу", — сказав Хусін Юабеб з Головного управління метеорології Марокко.
Такі дощі, які метеорологи називають екстратропічним штормом, можуть змінити хід погоди в регіоні в найближчі місяці та роки, оскільки повітря утримує більше вологи, викликаючи більше випаровування та викликаючи більше штормів, говорить фахівець.
Rare rainfall caused flooding in the Sahara desert, nourishing some of its most drought-stricken regions with more water than many had seen in decades.
Experts say this could profoundly alter weather forecasts in the future. pic.twitter.com/k6M1WuGfPV
— The Associated Press (@AP) October 8, 2024
Останні 6 років посухи сильно вдарили по сільському господарству, але вересневі дощі допомогли поповнити підземні водоносні шари та резервуари, що, можливо, частково пом'якшить наслідки посухи.
Однак поряд із радістю від дощів, зливи завдали шкоди – понад 20 людей загинули в Марокко та Алжирі, постраждали фермерські господарства, а уряду довелося виділити кошти на надання екстреної допомоги.
Днями ЕкоПолітика розповідала, що через зміну клімату Амазонка рекордно обміліла. Рівень води у найбільшій річці світу подекуди впав до найнижчого рівня за всю історію спостережень.