У Кривому Розі екоактивісти дослідили якість води в річці Інгулець через пів року після ракетного удару по греблі Карачунівського водосховища.
Наразі вода в річці має “посередню” якість через підвищений вміст розчинених солей, сполук жорсткості води, іонів нітрату та нітріту, повідомляє громадська організація “Досить труїти Кривий Ріг” у Facebook.
Зазначається, що через ракетний удар у вересні 2022 року по греблі Карачунівського водосховища стався значний витік води, яка підтопила близько 200 будинків. Окрім того, в Інгульці загинула риба, а сама річка почервоніла.
“Тоді ми командою одразу дослідили якість води. На той момент занепокоєння викликало забруднення фосфатами та нітратами. За пів року наша команда знову відібрала проби води з Інгульця, щоб перевірити її якість”, – розповіли в ДТКР, додавши, що для інтерпретації результатів залучили експерта з екологічної безпеки Максима Сороку.
Екоактивісти виявили, що наразі концентрації забруднюючих речовин зменшилися, однак категорія якості води не змінилася. Так зменшився вміст зважених речовин, сполук нітрогену та фосфатів.
Вони зазначили, що це підтвердило теорію щодо забруднення річки Інгулець вмістом затоплених каналізаційних мереж та вигрібних ям на приватних обійстях.
Дослідження показало, що ракетний удар та відбудовні роботи на греблі Карачунівського водосховища не мали довготривалого ефекту на якість вод Інгульця у межах заплави Кривого Рогу. Попри значні техногенно-соціальні наслідки, ракетний удар та подальші відбудовні роботи мали обмежений та некатастрофічний ефект і на екосистему річки.
Екоактивісти підкреслили, що рівень якості води не є екобезпечним. Однак це може бути наслідком антропогенного впливу та забруднення води у басейні Інгульця.
Нагдаємо, 14 вересня російські війська обстріляли місто Кривий Ріг 8 крилатими ракетами "Кинджал" та "Іскандер", які пошкодили греблю Карачунівського водосховища. А 16 вересня річка почервоніла.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Кривому Розі екологічні активісти ДТКР взяли проби води з річки Інгулець, що стала червоного кольору після обстрілу росіянами гідроспоруди. Воду визнала відносно безпечною.