Очільника Міндовкілля звинуватили в піарі на екологічних проблемах facebook.com/ruslan.strelets

Очільника Міндовкілля звинуватили в піарі на екологічних проблемах

Ганна Велика

Йому також закидають проведення бутафорських "покращень"

Громадська активістка розкритикувала міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця за позбавлення громадян реальних механізмів захисту від впливу підприємств-забруднювачів.

Про це у своєму відео на власній сторінці у Facebook розповіла Тетяна Лампіка, членкиня громадської ради при Міндовкіллі, а також голова виконавчого органу Громадського формування з охорони громадського порядку “Екологічний патруль”.

Активістка зазначила, що розрекламовані міністром вебресурс і застосунок “ЕкоЗагроза” насправді не стали дієвим інструментом, який допомагає реагувати на реальні екологічні загрози, що виникають. За її словами, екоінспекція не виїжджає на перевірки за повідомленнями громадян про виявлені порушення – Міндовкілля просто не реагує на подані заяви.

“По суті, це [створення платформи “ЕкоЗагроза”, – ред.] – піар-кампанія пана Стрільця і насправді екоінспекція [за допомогою неї, – ред.] не може реагувати на скарги громадян”, – говорить Тетяна Лампіка.

Іншим механізмом впливу громадян на виявлення порушень у сфері охорони довкілля та притягнення винних до відповідальності, розробленим міністерством і гучно заявленим перед громадськістю, була подача заяви до Міндовкілля від будь-якої фізичної особи, розповідає членкиня громадської ради. Але, за її словами, громадянин до своєї заяви має додати докази того, що є небезпечний вплив на довкілля.

“Громадськість при тому, що вона не володіє спеціальними знаннями, повинна була довести міністерству, що відбувається саме порушення. Тобто звалили функції Державної екологічної інспекції на громадськість, яка в своїй заяві надає докази”, – обурилася активістка.

За цим механізмом, ця заява мала стати підставою для міністерства, щоб надати екоінспекції дозвіл на проведення перевірки, говорить вона.

Активістка нагадала, що Держекоінспекція не має права на даний час проводити перевірки, оскільки на них діє мораторій, запроваджений Кабміном.

“Міністерство зробило усе, аби на собі зав’язати функції перевірок і робити гучні перевірки, як це робив пан міністр”, – впевнена вона.

Наприкінці Тетяна Лампіка констатувала, що у екоінспекції наразі зв’язані руки у питаннях проведення перевірок підприємств.

Нагадаємо, наприкінці липня ЕкоПолітика дізналася думки експертів щодо того, чи здатне Міндовкілля реалізувати євроінтеграційну реформу промзабруднення. При цьому багато з них висловили серйозні сумніви в успішному проведенні екомодернізації українських підприємств під керівництвом чинного міністра Руслана Стрільця.

Також ми проаналізували швидкість, з якою міністерство видає ліцензії на управління небезпечними відходами, і порахували, що такими темпами ліцензування триватиме ще 5 років.

Читайте також
Нова міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук: біографія та кар’єра
Нова міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук: біографія та кар’єра

З 2016 року вона працює у керівних органах країни

Міндовкілля представило цифровий сервіс, в якому повністю відсутній функціонал, – активісти
Міндовкілля представило цифровий сервіс, в якому повністю відсутній функціонал, – активісти

Це вже не перше зауваження громадськості до процесу цифровізації відомства

У КЕКЦ вкрай негативно оцінили діяльність Стрільця на посаді міністра екології
У КЕКЦ вкрай негативно оцінили діяльність Стрільця на посаді міністра екології

Претензії щодо роботи посадовця під час його каденції природоохоронна організація постійно озвучувала у публічному просторі

Нова керівниця Міндовкілля почала роботу з контролю за ситуацією на Десні
Нова керівниця Міндовкілля почала роботу з контролю за ситуацією на Десні

Про це її, зокрема, просили у коментарях в соцмережах під повідомленнями про призначення