Новий рекорд для вітроенергетики: у 2025 році обсяг нових потужностей зріс на 40%

Новий рекорд для вітроенергетики: у 2025 році обсяг нових потужностей зріс на 40% shutterstock
Марія Семенова

Зараз сукупна потужність всіх вітрогенераторів світу становить 1299 ГВт

Вітрова енергетика з колосальною швидкістю стає ключовою технологією в сучасних енергосистемах. У 2025 році в світі додали 165 ГВт потужностей ВЕС, що на 40% перевищило показники попереднього року. Вже зараз вітрова енергія посідає чільне місце у структурі енергопостачання 138 країн світу.

Про це свідчать дані нового звіту Глобальної ради з вітроенергетики (GWEC).

Розвиток вітроенергетики стає реакцією на нові умови – від здорожчання викопного палива через воєнні конфлікти до внутрішньоі політики країн щодо безвуглецевої енергетики.

"Цей прогрес відбувся на тлі складних умов волатильних цін на викопне паливо, тиску на сировинні товари та швидкого зростання попиту на електроенергію, зумовленого цифровою інфраструктурою та новим виробництвом", – розповіли в GWEC про головні бустери розвитку вітроенергетики.

Основні висновки звіту

Найбільше зріс попит на наземні ВЕС – 42% та додаткові 153,3 ГВт потужностей. Ще 9 ГВт додала морська вітроенергетика із 18% зростання нової генерації.

Безумовним лідером став Китай. Тут ввели в експлуатацію 120,5 ГВт ВЕС. Разом із Індією вони забезпечили азійському континенту найбільше зростання у цьому енергетичному сегменті.

Друге місце посідає Європа із 19 ГВт нових потужностей. Антивітрова політика, яку веде нова адміністрація США, не завадила країні додати 7 ГВт генерації.

Проте для досягнення глобальної мети з обсягів вітрової енергетики цього недостатньо. Міжнародне агентство з відновлюваної енергетики заявило, що щороку необхідно встановлювати 320 ГВт нових вітрових потужностей.

ЕкоПолітика раніше повідомляла, що вже зараз завдяки енергії вітру виробляється кожен десятий кіловат енергії у світі.

Читайте також
До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод
До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод

Залишки органіки, з якою видобуватимуть газ, будуть використовувати як добрива

Нова енергоархітектура: в Україні минулого року встановили понад 500 МВт потужності СНЕ
Нова енергоархітектура: в Україні минулого року встановили понад 500 МВт потужності СНЕ

Більшість нових енергопроєктів з ВДЕ включають енергозберігаючі установки для балансування генерації

Рекордна спека в Європі опустила ціни на енергію нижче нуля
Рекордна спека в Європі опустила ціни на енергію нижче нуля

Водночас експерти занепокоєні через ймовірні майбутні збої у роботі гідро- та атомних електростанцій

Карпати на продаж: Свидовець і полонину Красну подрібнили на 800 ділянок під аукціони
Карпати на продаж: Свидовець і полонину Красну подрібнили на 800 ділянок під аукціони

Великі плани на ці землі мають "Вітряні парки України" та забудовники курортів