У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України активно відбуваються кадрові ротації, звільнення та нові призначення з майже повною заміною керівної команди, яка працювала за каденції попереднього міністра Руслана Стрільця.
ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів огляд змін, що відбулися у відомстві нещодавно.
1. 15 квітня Кабінет міністрів України за поданням міністерки Світлани Гринчук призначив їй нового заступника. Ним став Єгор Перелигін. Новопризначений чиновник має досвід у сфері управління (банківський сектор та використання надр), проте жодного – у природоохоронній царині.
Єгор Перелигін є експертом у галузі надрокористування. З 2018 року він керував компанією Петро-Консалтінг (сьогодні ТОВ "Європейський літій Україна"), а протягом 2021-2025 рр.. двічі очолював АТ "Обʼєднана гірничо-хімічна компанія". У січні 2025 року склав повноваження т.в.о. голови правління товариства.
“Періодично виступає лектором щодо світових ланцюгів постачання у сфері критичних мінералів та просуває реіндустріалізацію й стратегічне позиціювання України на різних платформах та під час міжнародних заходів”, – розповіли у Міндовкілля.
Яке він має відношення до захисту довкілля, поки не зрозуміло. Екологічна спільнота вже висловлює занепокоєння тим, що міністерство буде роздавати ліцензії "направо і наліво" на новому "професійному" рівні.
2. Також у міністерстві змінився державний секретар. 4 квітня уряд звільнив Оксану Сахнацьку. Вона прийшла на цю посаду майже одразу після призначення Світлани Гринчук.
Новим державним секретарем 11 квітня призначили Задорожного Олександра Вячеславовича. Його кар’єра також жодним чином не була пов’язана з питаннями охорони довкілля. Кілька років працював у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України – займався питаннями розвитку промисловості та промислової політики. Пізніше у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України опікувався дорожніми перевезеннями та безпекою на транспорті. У 2024 році працював у Державній митній службі.
Його призначення більш-менш зрозуміле, дивно, що до цього не було жодного спеціаліста з народного господарства в міністерстві.
3. Фактично від команди Руслана Стрільця наразі у Міндовкілля залишилося лише двоє топових чиновників – Сергій Власенко та Вікторія Киреєва. Але й у них сфери впливу та відповідальності суттєво змінилися.
4. Після демонстративної відставки Олени Крамаренко наприкінці січня посада першого заступника міністра у Міндовкілля залишається вакантною.
На жаль, не було офіційного звіту від пана Стрільця, немає й візії від пані Гринчук стосовно пріоритетів роботи міністерства і конкретних планів. Незрозумілі перестановки невідомих людей теж не додають довіри до діяльності відомства.
Шкода, що за цими проведеннями кадрових ротацій у міністерстві також забувають про свої основні функції: на вирубку у пралісах Закарпаття реакції Міндовкілля досі немає, навіть попри відкриття прокуратурою кримінального провадження щодо незаконних дій підпорядкованого міністерству ДП “Ліси України” у лісництві "Шипот" та гучний суспільний розголос.
Нагадаємо, про те, що лісівники готуються прокладати через старовікові недоторкані ліси дорогу, активісти попереджали ще місяць тому. Днями природоохоронні організації повідомили, що столітні буки таки зрубали.
Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів матеріал про те, скільки коштує платникам податків утримання чиновників Міндовкілля та чим вони займаються.