Після “великого перезавантаження” уряду Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України також отримало нову керівницю. На цю посаду призначили Гринчук Світлану Василівну.
ЕкоПолітика зібрала інформацію про щойно призначену очільницю Міндовкілля та її досвід у цій сфері.
Рік народження: 1985.
Місце народження: місто Чернівці.
Вік: 38 років.
Освіта: Закінчила Чернівецький торговельно-економічний інститут (Київський національний торговельно-економічний університет) – спеціальність фінансово-економічного профілю. Кандидатка економічних наук. У 2013 році захистила дисертацію на тему: "Розвиток іпотеки в сільському господарстві України".
Кар’єра:
- 2016 р.: керувала Департаментом із питань зміни клімату та захисту озонового шару в Міністерстві навколишнього середовища. Займалася питаннями ратифікації та імплементації Паризької кліматичної угоди. Працювала над забезпеченням виконання Україною міжнародних зобов’язань за Кіотським та Монреальським протоколами.
- 2019 р.: була радницею голови уряду, консультувала його з питань охорони навколишнього природного середовища і зміни клімату.
- 2020 р.: працювала радницею міністра фінансів на громадських засадах.
- 2021 р.: стала однією із засновниць громадської організації "ESG Association Ukraine". Займалася підприємництвом у сфері зв'язків з громадськістю.
- 2022 р.: брала участь у міжнародних проєктах у сфері екології та енергетики (GIZ, USAID). 29 липня стала заступницею міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції.
- 2023 р.: 5 вересня обійняла посаду заступниці міністра енергетики Германа Галущенка. Керувала Офісом підтримки реформ при відомстві. Варто зазначити, що в Агентстві США з міжнародного розвитку USAID високо оцінили результативність її роботи у впровадженні реформ на цій посаді.
- 2024 р.: 5 вересня призначена на посаду міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України.
Світлана Гринчук є експерткою у сфері енергетики, зміни клімату та захисту довкілля з досвідом роботи в Уряді України (Секретаріат КМУ, Міндовкілля), міжнародних фінансових інституціях (Світовий банк), міжнародних проєктах технічної допомоги (GIZ, USAID) та участі в переговорах у рамках ООН, Енергетичного Співтовариства, OECD тощо.
Як повідомляла ЕкоПолітика, 5 вересня Верховна Рада проголосувала за призначення Світлани Гринчук на посаду міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України.