Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук взяла участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому обговорювали, наскільки вдало триває ліквідація забруднення річок Сейм та Десна.
Про це повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Тезисно ситуація щодо усунення наслідків забруднення, яке прийшло з території росії, виглядає наступним чином:
- Рух органічних забруднюючих речовин у напрямку Києва поступово сповільнюється.
- Заходи з аерації, які проводять відповідальні служби, дають позитивний результат. Тому Світлана Гринчук доручила Державному агентству водних ресурсів у взаємодії з ОВА та іншими службами визначити пріоритетні ділянки для встановлення додаткового устаткування.
- На Десні перед Черніговом заходи з насичення киснем поверхневої води дозволили підвищити вміст кисню за 2 доби у 2 рази в точках аерації. Колір води поступово повертається до природного, сторонні запахи вже майже відсутні.
- Забруднення рухається повільніше, ніж течія Десни. По всій протяжності річки в межах Чернігова та нижче по течії до села Количівка ознак забруднення немає.
- Держводагентство та Держекоінспекція проводять посилений моніторинг стану забрудненості Сейму та Десни. Результати вимірювання щоденно оновлюються на ресурсі “ЕкоЗагроза”.
- Масову загибель риби вдалося зупинити. Є поодинокі випадки мору риби у селах Макошино та Салтикова Дівиця на Чернігівщині.
- Місцева влада та активісти розчищають притоки Десни, щоб риба могла дістатися місць, куди не дійшло забруднення.
На початку минулого тижня ЕкоПолітика вже розповідала про швидкість просування забруднюючих органічних речовин з річки Сейм Десною та ті заходи, які вживають Держводагентство та обласна військова адміністрація для стабілізації ситуації.