Німецькі "зелені" шоковані тим, скільки їхня країна платить Росії за енергоносії shutterstock

Німецькі "зелені" шоковані тим, скільки їхня країна платить Росії за енергоносії

Олена Яценьо

Представник "Зелених" сказав, що ці цифри лякають

Член зовнішньополітичного комітету Бундестагу від фракції "Союз-90/Зелені" Юрґен Тріттін шокований тим, що з початку війни Росії проти України Німеччина заплатила РФ 12,1 мільярда євро за енергоносії.

Про це Тріттін у понеділок, 13 червня, заявив в інтерв'ю телеканалу Welt, передає DW.

Згідно зі звітом "Фінансування війни Путіна: Імпорт викопного палива з Росії у перші 100 днів вторгнення", який оприлюднив Центр дослідження енергетики та чистого повітря (CREA), Німеччина — найбільший у Європі імпортер російського газу та нафти.

У доповіді сказано, що за перші 100 днів війни проти України РФ отримала від експорту викопних енергоносіїв дохід розміром 93 мільярди євро.

Згідно з даними дослідження, ЄС залишається найбільшим покупцем російського газу та нафти — на його долю випав 61 % російського експорту викопного палива, що відповідає 57 мільярдам євро.

Якщо говорити про окремі держави, то найважливішим імпортером був Китай (12,6 мільярда євро), на другому місці — Німеччина (12,1 мільярда євро), на третьому — Італія (7,8 мільярда євро).

"Ці цифри лякають, — прокоментував статистику представник "Зелених". — Саме тому необхідно, щоб ми зараз послідовно реалізувати те, що зобов'язалися зробити щодо питання нафтового ембарго".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що WWF-Німеччина запропонував Федеральному уряду країни кроки, які дозволять швидко зменшити залежність від російського викопного палива та прискорити енергетичний перехід.

Читайте також
“Укренерго” провело перший аукціон на будівництво систем збереження енергії
“Укренерго” провело перший аукціон на будівництво систем збереження енергії

Наразі в Україні немає жодної промислової “батарейки”, яка б надавала послуги energy storage українському оператору систем передачі

Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року
Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату до 2030 року

Він є однією з умов переговорного процесу та вступу України до Європейського Союзу

У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України
У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України

Вже є низка іноземних компаній, які готові заходити на український енергетичний ринок