Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції

Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції "Save Пікуй"
Марія Семенова

Споруду збудували для трафіку важкої техніки до ділянки будівництва вітрової електростанції у горах

На Закарпатті за будівництво самовільної переправи у гирлі Жденівки та Латориці, через яку річки ледь не вийшли з берегів, поліція призначила формальний адміністративний штраф. Активісти наголошують, що це абсурдне покарання може призвести до подальшого загороджування річок, тож намагатимуться оскаржити дії поліції і Державної екологічної інспекції.

Про це повідомили у спільноті "Save Пікуй".

Невідповідне покарання

Справу вело Мукачівське районне управління поліції. Після її закриття активісти наголосили, що органи контролю визнавали ситуацію з переправою незаконною, але відповідь правоохоронців свідчить, що всі причетні отримають лише адміністративні штрафи. Наприклад, для Жденіївської сільради він становитиме від 255 до 510 грн із можливістю подвоєння, адже застосовано дві статті адміністративного кодексу.

Ці штрафи передбачені через незаконне будівництво на землях водного фонду. А щодо оцінки впливу на довкілля, то відповідь правоохоронців — для такого типу споруд вона не потрібна.

"За 1000 грн ви можете ставити незаконні переправи на річках, адже ніхто їх не демонтує", — обурюються в екоспільноті.

Небезпечний прецедент

До свого допису "Save Пікуй" додали відео, на якому помітно ймовірну підготовку до спорудження нової переправи через Жденіївку. Це пов’язують із необхідністю перевезення вітряків, яке має розпочатися вже невдовзі.


Ще одну переправу планують насипати біля Щербійського мосту. За даними "Save Пікуй", нею будуть перевозити ліс, який вирубують під будівництво лінії електропередач. Активісти перебувають "у бойовій готовності" — говорять, як тільки побачать початок робіт, одразу викличуть поліцію та подадуть скаргу до прокуратури.

На думку активістів, влада обрала шлях тимчасових споруд, адже наявні мости можуть не витримати навантаження.

"Вітропарки" разом із корумпованою обласною та сільською владою знайшли рішення, щоб не ремонтувати аварійні мости в нашій громаді, замість цього робитимуть штучні переправи через річки, без дозволів. Якщо цей прецедент не зупинити, далі буде бєспрєдєл. На нас чекає повна деградація Карпатського довкілля, якщо щось в країні не зміниться", — наголосили у спільноті.

Нагадаємо, йдеться про тимчасову переправу, яку взимку довелося екстрено розбирати. Споруда перекрила льодохід, що загрожувало підтопленням житлових домогосподарств.

Читайте також
Українці вийшли на акцію протесту через невиконання припису ДЕІ щодо НВМК
Українці вийшли на акцію протесту через невиконання припису ДЕІ щодо НВМК

Вимоги щодо отримання дозволу на водокористування та контрою за обсягами дощових і дренажних вод було проігноровано

В Україні створили нові заповідні об’єкти для охорони лісів, степів і боліт
В Україні створили нові заповідні об’єкти для охорони лісів, степів і боліт

Йдеться про унікальні екосистеми, де представлені рідкісні види флори та фауни

Європарламентарі розкритикували будівництво ВЕС в українських Карпатах
Європарламентарі розкритикували будівництво ВЕС в українських Карпатах

У ЄС закликали обирати для подібних проєктів менш цінні землі, ніж праліси та унікальні екосистеми

Боротьба за парк у Бучі завершилася: Верховний Суд не подовжив договір для забудовників
Боротьба за парк у Бучі завершилася: Верховний Суд не подовжив договір для забудовників

Людям навіть доводилося фізично боротися з тітушками-лісорубами, через що місцеві отримали поранення