Дослідники порадили жителям міст, особливо з високим рівнем забруднення повітря, завести вдома та в офісі кімнатну рослину, а саме евкаліпт, сансев’єрію "щучий хвіст" або сукулент.
Ці рослини мають найбільший “потенціал” для очищення повітря, підвищення бадьорості та зосередженості, а також сприяють фізичному відновленню, можуть зменшити ймовірність певних захворювань, знизити рівень тривоги та стресу, повідомляє Green Queen.
Сансев’єрія
Цю рослину рекомендували фахівці NASA для очищення повітря від чадного газу, монооксиду азоту та близько 105 інших отруйних газів. "Щучий хвіст" також виділяє вночі кисень, тому його рекомендують тримати у вітальні та спальні.
Рослина не потребує значного догляду – процвітає майже в будь-якому кліматі та може тижнями обходитися без води. Однак її необхідно тримати в недоступному для домашніх тварин місці, оскільки вона може бути токсичною при проковтуванні.
Евкаліпт
Пучок цієї рослини рекомендують повісити в душі, адже в таких умовах вона можна полегшити симптоми грипу та застуди, а також підвищити настрій та “ясність розуму”, оскільки ефірні олії трави вивільняються теплом і парою.
Евкаліпт має не просто приємний аромат, а ще й антибактеріальні та протизапальні властивості.
Сукулент
Ці рослини рекомендують заводити на робочих місцях, адже вони не потребують значного догляду, поглинають токсини з повітря та виділяють кисень навіть вночі. Вони сприяють зменшенню симптомів застуди та грипу і навіть можуть запобігти тривожності та втомі.
“Мабуть, найбільш вражаючою з усіх є їх здатність допомогти вам зосередитися, підвищити продуктивність мозку та увагу. Дослідження, проведене в Університеті Ексетера, показало, що пам’ять, продуктивність і робота, пов’язана з роботою, у студентів і співробітників покращуються в приміщеннях, прикрашених невеликими рослинами, такими як кактуси (такі ж кактуси, різновид сукулентів)”, – йдеться в матеріалі.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, науковці з Товариство захисту підземних мереж (SPUN) розпочали проєкт із картографування та збереження підземних грибкових мереж планети, щоб боротися зі зміною клімату.