В Давосі, Швейцарія, у понеділок, 16 січня, розпочався Всесвітній економічний форум, який буде повністю присвячений подоланню глобальних світових криз, зокрема екологічних та російсько-української війни.
Значна частина короткострокових та довгострокових криз повʼязана зі зміною клімату, стихійними лихами та іншими екологічними проблемами, повідомляє депутат Київської міськради VIII скликання Костянтин Яловий у Facebook.
Він підкреслив, що 1200 експертів з різних країн світу у щорічному звіті ВЕФ визначили основні ризики, які очікують планету у короткостроковій (2 роки) та довгостроковій (10 років) перспективах.
Короткострокові ризики:
- зростання вартості життя;
- стихійні лиха;
- екстремальні погодні явища.
Яловий зазначив, що у “першій десятці” половина криз пов’язана з екологією.
Він додав, що у довгостроковій перспективі практично всі найбільш масштабні ризики так чи інакше стосуються екології, а 4 з першої пʼятірки пов’язані зі зміною клімату.
Довгострокові ризики:
- нездатність пом'якшити зміну клімату;
- невдача адаптації до зміни клімату;
- стихійні лиха та екстремальні погодні явища;
- втрата біорізноманіття та колапс екосистеми;
- масштабна вимушена міграція.
Яловий розповів, що в першу десятку довгострокових ризиків експерти також включили:
- кризу природних ресурсів;
- геоекономічне протистояння;
- інциденти з великомасштабними екологічними збитками
Він наголосив, що частина з цих питань вже підійматися на попередніх форумах. Проте світ недостатньо швидко реагує на виклики, а бізнесові пріоритети поки що перемагають екологічні.
“Хочеться сподіватись, що цього року ситуація зміниться. Адже мало декларувати проблеми, запрошувати до виступу екоактивістів і просто випускати яскраві брошури. Слід приймати серйозні рішення, доносити їх до урядів своїх країн і втілювати в життя”, – сказав Яловий.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, зміна клімату стала одним з пʼяти основних світових ризиків на 2023 рік, поряд із загрозами глобального екстремізму, кіберзагрозами, поглибленням політичної поляризації та операційними ризиками, зокрема енергетичної кризи.