На Закарпатті виявили екопорушення на 117 мільйонів гривень

На Закарпатті виявили екопорушення на 117 мільйонів гривень
Катерина Бєлоусова

Матеріали справ передали до прокуратури

На Закарпатті екоінспектори розрахували 116,9 мільйона гривень збитків через масовий мор риби у річці Полуй у Мукачівському районі.

Це стало найбільш масштабним екопорушення тижня з 30 червня по 6 липня, повідомляє Державна екологічна інспекція у Facebook.

Зазначається, що екоінспектори предʼявили претензію ФГ "Світ м’яса", ПрАТ "Чопівське" та ТОВ "Кошет" на суму 25,1 мільйона гривень за загибель риби. Підприємства розташовані в районі катастрофи. Матеріали справи передали до обласної прокуратури та національної поліції.

В повідомленні розповіли, що друге найбільш резонансне екопорушення виявили на Житомирщині. Так Брониківській сільській раді пред’явлено претензію на 5,9 мільйона гривень за вирубку 104 дерев на території ландшафтного заказника місцевого значення "Зелена лагуна".

Екоінспектори також розрахували збитки та пред'явили претензію держпідприємству "Грозинське" на суму 14,8 мільйона гривень за незаконну вирубку 2668 дерев у Коростенському районі.

Матеріали справ направили до Житомирської обласної прокуратури.

Зазначається, що протягом тижня екоінспектори провели 102 заходи контролю та  склали 158 протоколів про адміністративні правопорушення. Загальна сума накладених штрафних санкцій сягнула 41 тисячі гривень, до Державного бюджету стягнуто 35 тисячі гривень. 

“За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 163,3 мільйона гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 46,2 мільйона гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1,57 мільйона гривень”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Закарпатті провели засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо масового мору риби у Мукачівському районі.

Читайте також
Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду
Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду

Під час війни вирубані під час санітарних рубок дерева не будуть зараховувати до ліміту лісосіки

Двох виснажених ведмежат, які залишилися без мами, врятувала молода пара на Закарпатті
Двох виснажених ведмежат, які залишилися без мами, врятувала молода пара на Закарпатті

Малюки нині ситі і в безпеці, однак попереду – тривалий період адаптації

Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції
Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції

Споруду збудували для трафіку важкої техніки до ділянки будівництва вітрової електростанції у горах

Посадовці системно винищують українські ліси. Збитки — майже 250 млн грн
Посадовці системно винищують українські ліси. Збитки — майже 250 млн грн

Незаконно зрубано щонайменше 13 тис. дерев