У Зборівській територіальній громаді, що у Тернопільській області, встановлять ще два вітрогенератори для виробництва електроенергії.
Про це повідомляє “Суспільне. Тернопіль” з посиланням на голову громади Руслана Максиміва.
Він також розповів, що на їхній території вже працюють 4 вітрових турбіни.
Генеральний директор енергогенеруючої компанії, яка реалізує новий проєкт, Степан Шиліга повідомив, що встановити нові вітрогенератори планували ще на початку цієї осені. Але затримка із постачанням обладнання стала на заваді.
Керівник також розповів, що самі вітротурбіни та обладнання для них придбали за кордоном. Воно вже було в експлуатації, тому його вартість значно нижча порівняно з новим.
"Щоб він [вітрогенератор – ред.] запрацював, то ще потрібно добрий місяць для того, щоб розкинути електрику по самому вітрякові, перевірити підключення його, чи електричні мережі є. У нас ще зовнішнє підключення є. Ще потрібно під'єднати комунікації електричні, кабелі, трансформаторні підстанції і кабельні лінії до високовольтних розщеплювачів. Трансформатори ми ще не отримали. Замовили їх, обіцяють нам їх під кінець року", – розповів генеральний директор.
За словами Степана Шиліги, загальна вартість цього проєкту складає понад €1 млн.
Руслан Максимів також повідомив, що кожен із вітряків, які зараз монтують, має орієнтовно потужність 2 МВт, а ті 4 вітротурбіни, які вже функціонують у Зборові, орієнтовно по 650 кВт. За словами голови, вони вже принесли до бюджету громади приблизно 1 млн грн за 9 місяців.
Перший заступник начальника Тернопільської ОВА Степан Куйбіда розповів, що на Тернопільщини є 2 вітрових електростанції (ВЕС) потужністю понад 5 МВт. Від початку року вони виробили майже 5 млн кіловат-годин електроенергії, говорить чиновник.
Він також анонсував введення в експлуатацію ще 5 ВЕС в області до кінця цього року.
Раніше ЕкоПолітика інформувала про те, що суд повернув Трускавецькій громаді землю, надану ТОВ "Сколівська ВЕС" для будівництва вітрової електростанції. Також ми розповідали про те, чому Великій Британії довелося витратити £1 млрд на вимкнення вітряних турбін.