На Одещині на березі Дністра збудували котеджні будинки

На Одещині на березі Дністра збудували котеджні будинки

Катерина Бєлоусова

Територію забудови, попри її унікальність та цінність, у 2008 році не уключили до складу Нижньодністровського нацпарку

На Одещині на березі Дністра біля кромки води збудували два нових дерев’яних будинки на землях Біляївського лісництва.

Таке будівництво повністю зруйнувало природний ландшафт прибережно-захисної смуги, повідомляє в.о. директора Національного природного парку "Тузлівські лимани" Ірина Вихристюк у Facebook.

Вона наголосила, що така забудова порушує не лише природоохоронне законодавство, а й гарантоване право громадян на безперешкодний доступ до водного об’єкта.

“Для деяких війна – це виключно можливості, наприклад, швидко вкласти кошти в черговий незаконний проєкт, користуючись заборонами на перевірки і абсолютну "сліпоту" контролюючих органів”, – написала Вихристюк.

На її думку, забудовники не мають дозволів на проведення будь-яких земляних робіт та будівництво, а на обʼєкті працюють нелегальні працівники.

Вихристюк закликала Південний лісовий офіс держпідприємства “Ліси України”, Державну екологічну інспекцію, Одеську обласну раду, Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА та ректора Одеського державного екологічного університету Сергія Степаненка звернути увагу на знищення узбережжя Дністра та протидіяти цьому.

Вона додала, що територію забудови, попри її унікальність та цінність, у 2008 році не уключили до складу Нижньодністровського національного природного парку. На її думку, це було зумисне рішення, адже охоронний статус природно-заповідного фонду перешкоджав би узурпації узбережжя. Наразі дану територію планують уключити до меж Маякської громади.

Нагадаємо, у серпні ​​невідома компанія засипала річище річки Хаджикер в районі Миколаївки-Новоросійської (Білгород-Дністровський район Одеської області).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Карпатах поблизу курорту Буковель у селі Татарів на березі річки Прут побудували шість “коробок” будинків. Для цього будівництва на узбережжі вирубали дерева та розрили берег.

Читайте також
Стало відомо, як і де проводитимуть моніторинг води у річках України у 2025 році
Стало відомо, як і де проводитимуть моніторинг води у річках України у 2025 році

Особливу увагу приділять водним об’єктам, які розташовані поблизу зон бойових дій

Забруднення Сейму та Десни: як це сталося та ситуація наразі
Забруднення Сейму та Десни: як це сталося та ситуація наразі

Загрози питному водопостачанню Києва на цей момент немає

Стало відомо, коли забруднені води Сейму дістануться до Чернігова
Стало відомо, коли забруднені води Сейму дістануться до Чернігова

Оперативні служби та відомства вживають необхідних заходів з очищення води