На Хмельниччині автобусні зупинки обладнали ліхтарями на сонячній енергії

На Хмельниччині автобусні зупинки обладнали ліхтарями на сонячній енергії shutterstock
Катерина Бєлоусова

Один такий світильник коштує 1100 гривень

На Хмельниччині у Славуті комунальники обладнали 31 зупинку громадського транспорту світильниками на сонячних батареях для додаткового освітлення.

Про це Суспільному розповів начальник комунального підприємства "Славута-Сервіс" Сергій Смернін, підкресливши, що перші такі світильники встановили у 2020 році.

Він пояснив, що освітлення встановлюють на прохання мешканців за гроші "Славута-Сервісу". Світильники на сонячних панелях мають низку переваг, а саме:

  • економія енергії;
  • автономна робота, навіть у разі блекауту;
  • швидка окупність.

Смернін розповів, що один світильники на сонячних панелях коштує 1100 гривень.

"Загалом у Славуті є 55 зупинок громадського транспорту. Вже на 31 зупинці встановлено сонячні панелі для покращення освітлення. Встановлюватимемо й надалі, якщо буде така потреба й фінансова можливість підприємства", – додав він.

Нагадаємо, у Хмельницькому на території вищого професійного училища №25 встановили три лавки з сонячними панелями з usb-портами. Потужність панелей сягає 40 Вт, що вистачає для зарядки близько 50 мобільних телефонів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Одещині мобільний оператор lifecell встановив 7 сонячних панелей на базовій станції.

Читайте також
СЕС зі зберіганням енергії: новий тренд на енергоринку України
СЕС зі зберіганням енергії: новий тренд на енергоринку України

Система накопичення дозволяє збалансувати нестабільну генерацію СЕС, залежну від погоди й часу доби

І від сонця, і від дощу: науковці створили покриття для подвійної генерації енергії
І від сонця, і від дощу: науковці створили покриття для подвійної генерації енергії

Лише однієї краплі дощу достатньо для генерації 110 В енергії

Україна вдвічі збільшила нову потужність СЕС у 2025 році
Україна вдвічі збільшила нову потужність СЕС у 2025 році

За прогнозами, у поточному році буде встановлено не менше обладнання

Встановити СЕС стало простіше: Кабмін змінив процедуру і надає держпідтримку
Встановити СЕС стало простіше: Кабмін змінив процедуру і надає держпідтримку

В Україні запрацювала програма "Світлодім", а для монтажу СЕС буде достатньо лише техобстеження будинку