На Глухівщині, у Сумській області, виявили забруднення нітратами у 70% колодязів і почали реєструватись випадки забруднення води свердловин централізованих водогонів сільських населених пунктів.
Про це повідомляє лікарка з Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Марина Матвієнко у Facebook.
Вона закликала людей контролювати якість води, особливо ту, яку вживають діти. Адже таке забруднення може викликати у дітей до трьох років захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію
“Контролюйте якість води ваших індивідуальних колодязів. Запитуйте у постачальника відомості про якість води централізованого водогону. Зробіть все, щоб запобігти отруєнню дітей нітратами”, – наголосила вона.
Як відомо, від отруєння нітратами у дітей в крові збільшується вміст метгемоглобіну. Це призводить до кисневого голодування, порушень роботи печінки, нервової та серцево-судинної систем, можливі й летальні випадки.
Варто зазначити, що основним джерелом нітратів у воді є добрива, які змиваються з полів.
Нагадаємо, у 2023 році на Рівненщині виявили перевищення вмісту нітратів у 30% криниць, а також невідповідність вимогам стандарту у близько 15% проб води з централізованих мереж та невідповідність мікробіологічним показникам у 5%.
Раніше ЕкоПолітика аналізувала, які негативні наслідки для довкілля та здоровʼя людей несе зростання використання мінеральних добрив та пестицидів.