На Черкащині в районі села Стецівка виявили гору, де зростають сотні червонокнижних першоцвітів брандушок.
Раніше брандушок в такій кількості у Центральній Україні не знаходили, повідомляє Київський еколого-культурний центр у Facebook.
Екологи наголосили, що така знахідка унікальна. Адже популяції брандушок потерпають від розорювання, терасування та заліснення схилів, а також інтенсивного випасу та збирання букетів.
Зазвичай брандушки ростуть у степах, на екотонах між широколистяними лісами та лучними степами та на схилах балок.
Вони розповіли, що зазвичай брандушки зростають разом з підсніжниками. Тому екологи планують домогтися створення пам'ятки природи для охорони такого рідкісного об'єкта.
“Сподіваємося, що Чигиринська міська рада нас підтримає, тим більше, що гора з брандушками може стати чудовим місцем екскурсій для зеленого туризму та поповнювати місцевий бюджет”, – зазначили в КЕКЦ.
Нагадаємо, на Закарпатті у заповідному масиві “Долина нарцисів” розцвіли первоцвіти, зокрема білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, підсніжники, еритроній собачий зуб та первоцвіт весняний.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екологи з Київського еколого-культурного центру заявили, що заповідання лісів допомогло зберегти та відновити популяції рідкісної сон-трави, а саме сну лучного (чорніючого) та широколистого (розкритого).