На Черкащині нова СЕС допоможе водоканалу економити 225 тис. грн на рік 

На Черкащині нова СЕС допоможе водоканалу економити 225 тис. грн на рік  facebook.com/Ecoclubrivne.org
Ганна Велика

Вона також забезпечить стабільніше водопостачання для 11 тис. українців

У Черкаській області для покриття енергетичних потреб одного з місцевих водоканалів змонтували сонячну електростанцію (СЕС).

Про це повідомляють у ГО “Екоклуб”.

Нова геліостанція має потужність 52 кВт. За розрахунками, вона задовольнить понад 23% річної потреби в електроенергії одного з водоканалів області. Підприємство постачає питну воду для 11 тис. споживачів, 250 приватних та бюджетних установ та організацій у двох населених пунктах.

Електростанція разом із генератором забезпечать подачу споживачам необхідного мінімуму води – це орієнтовно 445 м³ на добу. Додатково використання відновлюваної енергії зменшить навантаження на електромережу громади.

Щороку сонячна станція економитиме підприємству орієнтовно 225 тис. грн. Ці кошти громада зможе спрямувати на оновлення обладнання, ремонт інфраструктури чи інші потреби.

Нагадаємо, у листопаді ЕкоПолітика повідомляла, що у Рогатині на Івано-Франківщині почала працювати сонячна електростанція, яка підтримуватиме безперебійну роботу очисної станції місцевого водоканалу. Також днями ми розповідали про ОСББ "Женева Дніпро", яке економитиме близько пів мільйона гривень завдяки встановленню СЕС на власному багатоквартирному будинку.

Читайте також
Блокування послаблення СВАМ, заборона компенсацій по ETS: які зміни готують у ЄС
Блокування послаблення СВАМ, заборона компенсацій по ETS: які зміни готують у ЄС

Водночас у Євросоюзі хочуть пом’якшити вплив енергокризи, знизивши податок для чистої енергетики

Біодизель в Україні може замістити до 30% імпортного пального. Що має зробити держава?
Біодизель в Україні може замістити до 30% імпортного пального. Що має зробити держава?

Зараз цей тип біопалива масово виготовляють лише тоді, коли ціна на нафту тривалий час перевищує $100 за барель

У ЄС продовжують падати викиди парникових газів
У ЄС продовжують падати викиди парникових газів

Зокрема, впала активність у будівельному секторі економіки

Найбільшу у світі ВЕС з’єднали підводним кабелем з енергосистемою Британії
Найбільшу у світі ВЕС з’єднали підводним кабелем з енергосистемою Британії

Морська вітрова станція розташована за 120 км від узбережжя Йоркширу