У Чернівецькій області у першому центрі реабілітації та порятунку тварин відпустили у дику природу першого пацієнта лиса Микиту.
Лиса зі зламаною лапою принесли місцеві мешканці і працівники Черемоського національного природного парку доглядали його близько трьох тижнів, повідомляє Суспільне.
Зазначається, що поранена тварина була знесилена, адже не могла добувати собі їжу. Ймовірно, лис потрапив у сильце під час полювання.
"У нього була перебита нога з ознаками пошкодження. Ми його ззовні оглянули, подивилися, що нога повністю зламана й може відпасти. Зрозуміли, що мусимо вже тут його тримати й годувати. Обговорили з керівництвом, чи можемо його прийняти й вирішили, що потрібно брати, бо шкода", – розповіла майстриня з охорони природи Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення Олеся Труфин.
У матеріалі пояснили, що тварину доглядали позмінно, щоб лис не звикав до конкретної людини.
"Лис йшов на покращення: коли він тільки прийшов до нас, то був знесилений та змучений, ховався у кутку. Зараз він вільно гуляє та бігає вольєром. Вже веселий, намагається вийти на волю. Готували йому кашу з овочами. Знаємо, що можна давати фрукти та ягоди, які є в дикій природі", – сказала Труфин.
Зазначається, що у центрі вже зробили декілька кліток, щоб лікувати поранених тварин. Поблизу вольєрів є огороджена територія на 7 тисяч м2 для реабілітації оленів, сарн та інших копитних. Згодом планують облаштувати кабінети для операцій та інкубатор для маленьких птахів та звірят, а також маніпуляційні кабінети. Якщо попит на реабілітаційні послуги для тварин зростатиме, у нацпарку планують створити повноцінний центр.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні створять мережу з 16 центрів реабілітації та порятунку тварин, перший з яких вже відкрили у національному природному парку "Черемоський".