Міненерго опублікувало проєкт постанови щодо гарантій походження зеленої енергії

Міненерго опублікувало проєкт постанови щодо гарантій походження зеленої енергії

Катерина Бєлоусова

Постанова затверджує Порядок видачі, обігу та погашення гарантій походження відновлювальної електроенергії

Міністерство енергетики опублікувало текст проєкту постанови Кабінету міністрів "Про запровадження гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії".

Це сприятиме розвитку відновлювальної енергетики та євроінтеграції України, повідомляє Міненерго.

Документ покликаний запустити дієвий механізм видачі, використання та припинення дії гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. А також встановлює порядок визначення екологічної цінності зеленої енергії. Постанова реалізує урядову ціль з енергетичної безпеки.

У пояснювальній записці до постанови зазначили, що походження електричної енергії, виробленої з ВДЕ, підтверджується гарантіями походження. Вони видаються безкоштовно в рамках порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження зеленої енергії, який затверджується Кабміном. Пропозиції щодо цього порядку підготує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Постанова передбачає: 

  • затвердження Порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії; 
  • затвердження Порядку визначення екологічної цінності електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії; 
  • втрату чинності постанови №771 “Про затвердження Порядку видачі, використання та припинення дії гарантії походження електричної енергії для суб’єктів господарювання, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії”.

Нагадаємо, 30 червня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №9011-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи” (Закон № 3220-ІХ).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у січні Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження завершило розробку реєстру гарантій походження біометану.

Читайте також
Єврокомісія змінила правила проведення тендерів на ВДЕ
Єврокомісія змінила правила проведення тендерів на ВДЕ

Зокрема введені нецінові критерії, які допоможуть європейським компаніям конкурувати з низькими за ціною китайським пропозиціями

У 2023 році ВДЕ виробили рекордні 30% світової електроенергії
У 2023 році ВДЕ виробили рекордні 30% світової електроенергії

Європейський Союз, лідер у впровадженні ВДЕ, вже виробляє 44% електроенергії з чистих джерел, що значно випереджає світовий рівень.

Іспанська компанія отримала €7 мільйонів на виробництво зеленої енергії з хвиль
Іспанська компанія отримала €7 мільйонів на виробництво зеленої енергії з хвиль

Це сприятиме досягненню цілей ЄС щодо використання енергії океану