Міністерство енергетики опублікувало текст проєкту постанови Кабінету міністрів "Про запровадження гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії".
Це сприятиме розвитку відновлювальної енергетики та євроінтеграції України, повідомляє Міненерго.
Документ покликаний запустити дієвий механізм видачі, використання та припинення дії гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. А також встановлює порядок визначення екологічної цінності зеленої енергії. Постанова реалізує урядову ціль з енергетичної безпеки.
У пояснювальній записці до постанови зазначили, що походження електричної енергії, виробленої з ВДЕ, підтверджується гарантіями походження. Вони видаються безкоштовно в рамках порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження зеленої енергії, який затверджується Кабміном. Пропозиції щодо цього порядку підготує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Постанова передбачає:
- затвердження Порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;
- затвердження Порядку визначення екологічної цінності електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;
- втрату чинності постанови №771 “Про затвердження Порядку видачі, використання та припинення дії гарантії походження електричної енергії для суб’єктів господарювання, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії”.
Нагадаємо, 30 червня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №9011-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи” (Закон № 3220-ІХ).
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у січні Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження завершило розробку реєстру гарантій походження біометану.