Міністерство економіки України готує офіційне звернення до Європейської комісії з проханням розпочати офіційні переговори щодо відтермінування дії механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) для України.
Про це повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка під час конференції "Торговельні війни: мистецтво захисту", пише Odessa Journal.
За словами посадовця, Україна планує подати до ЄС як загальний запит на виключення для країни, так і окремий, що стосується електроенергії.
"Наразі звернення готується. У найближчі місяці ми будемо активно працювати. До цього ми тривалий час працювали з Єврокомісією над цим питанням, і ми розуміємо процес. Зараз ми переходимо до активної фази роботи", – сказав Качка.
Нагадаємо, CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism) передбачає додаткові збори для компаній, які імпортують до ЄС товари з високим вуглецевим слідом. Цей механізм охоплює виробників чавуну і сталі, цементу, алюмінію, добрив та електроенергії. ЄС прагне вирівняти умови гри між європейськими виробниками, які сплачують високі податки на викиди вуглецю, та компаніями за межами ЄС.
Наразі CBAM працює в обмеженому форматі, а повне впровадження механізму очікується з 1 січня 2026 року. Воно вимагатиме від імпортерів придбання вуглецевих сертифікатів CBAM, які покриватимуть різницю у викидах вуглецю, для продовження поставок товарів до країн ЄС.
Раніше ЕкоПолітика наводила пояснення експертки Людмили Циганок, чому Україні життєво важливо отримати відстрочку від CBAM. Також ми повідомляли, що за інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, ЄС може відтермінувати повноцінний СВАМ для України до 2027 року.