Міндовкілля звинуватили у гальмуванні розвитку заповідної справи в Україні zeleniy-list.od.ua

Міндовкілля звинуватили у гальмуванні розвитку заповідної справи в Україні

Ганна Велика

Одній із заступниць міністерки Світлани Гринчук закидають бюрократизм та халатність

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за 3 місяці не спромоглося затвердити склад комісії, яка мала б розглянути клопотання про створення 13 нових заповідних об'єктів.

Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ).

Його активісти розповіли, що ще 7 лютого Департамент екології Київської обласної державної адміністрації звернувся до Міндовкілля з проханням узгодити створення 13 нових заповідних об'єктів та зміну меж 3 заповідних об'єктів, а також закриття одного створеного раніше заповідного об’єкта у Київській області.

У КЕКЦ стверджують, що це суто формальне узгодження, але за три місяці заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Кіреєва, яка курує у міністерстві напрямок заповідної справи, так і не звернула увагу на це прохання Департаменту.

За словами екоактивістів, вони неодноразово зверталися до керівництва Департаменту природно-заповідного фонду у Міндовкілля та отримували відповідь, що Вікторія Кіреєва ще не затвердила склад комісії, яка має розглядати подібні клопотання. У КЕКЦ зауважили, що згідно з Законом “Про природно-заповідний фонд України” таку комісію створювати не потрібно.

Природоохоронці нагадали, що відповідно до Закону України “Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року” у цей строк Міндовкілля має розширити площу природно-заповідного фонду України до 15% від площі країни. У КЕКЦ говорять, що зараз цей показник складає близько 6% і щороку заповідних об'єктів в Україні створюється дедалі менше. Активісти впевнені, що міністерство “зовсім нічого не робить для того, щоб збільшити створення ПЗФ”.

“Тобто Міндовкілля перебуває у серйозному ступорі у розвитку заповідної справи. І замість того, щоб допомагати громадським екологічним організаціям на кшталт КЕКЦ, які безкоштовно готують матеріали для створення нових заповідних об'єктів, заступник міністра Вікторія Кіреєва цю роботу гальмує”, – впевнені природоохоронці.

Вони нагадали, що в лісах щодня йдуть рубки, і може статися так, що запропоновані КЕКЦ до заповідання 13 нових лісових ділянок будуть вирубані та втратять свою екологічну цінність, а робота, проведена Центром, виявиться марною. Серед рідкісних раритетних рослин, які ми можемо втратити через зволікання з боку міністерства, активісти назвали дуже рідкісну орхідею – зозулені черевички.

Нещодавно ЕкоПолітика підготувала матеріал про кадрові зміни у Міндовкілля, які сталися за час каденції міністерки Світлани Гринчук, яка майже повністю оновила команду попереднього міністра Руслана Стрільця.

Також ми розповідали про те, що Верховна Рада підтримала підняття у 50 разів штрафів за порушення на заповідних територіях.

Читайте також
Нові призначення у Міндовкілля: Гринчук майже повністю замінила команду Стрільця
Нові призначення у Міндовкілля: Гринчук майже повністю замінила команду Стрільця

Зберігається інтрига стосовно того, хто отримає посаду першого заступника міністра

Скільки коштує платникам податків утримання чиновників Міндовкілля та чим вони займаються
Скільки коштує платникам податків утримання чиновників Міндовкілля та чим вони займаються

За рік зарплати підвищилися тільки у міністерки та її заступників

У Міндовкілля призначили нового заступника: хто він та що про нього відомо
У Міндовкілля призначили нового заступника: хто він та що про нього відомо

Новопризначений чиновник має великий досвід у сфері управління, проте жодного – у природоохоронній царині

Заступники міністерки Гринчук: хто вони, за що відповідають та скільки заробляють
Заступники міністерки Гринчук: хто вони, за що відповідають та скільки заробляють

Номінально найменше коло обов’язків у заступника міністра з питань цифровізації Сергія Власенка