Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів 15 лютого видало ліцензію на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами компанії “Центр управління відходами”.
ЦУВ став третьою компанією, яка отримала ліцензію після повної зупинки ринку управління небезпечними відходами з 9 січня, повідомляє Міндовкілля.
Через невідповідність дій Кабінету міністрів та Міндовкілля вимогам закону №2320-IX "Про управління відходами" з 9 січня 2024 року почався колапс ринку управління небезпечними відходами – не було жодної ліцензованої компанії, а бізнес та медичні установи не могли утилізувати такий тип відходів законним шляхом. Близько 200 компаній мали отримати нові ліцензії протягом місяця, замість передбачених законом "Про управління відходами" шести та законодавчо гарантованого терміну у щонайменше 2 місяці.
ЦУВ отримав право на операції з ресайклінгу/відновлення неорганічних матеріалів, оброблення та зберігання таких небезпечних відходів як:
- батареї та акумулятори;
- відходи обладнання, що містять небезпечні компоненти, та небезпечні компоненти, що видалені з них;
- електричне та електронне обладнання, що містять небезпечні компоненти;
- транспортні засоби, що зняті з експлуатації.
Варто зазначити, що “Центр управління відходами” отримав ліцензію з пʼятої спроби, адже чотири попередні заяви про отримання ліцензії Міндовкілля залишило без розгляду (першу 19 січня).
Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів 1 лютого видало ліцензію на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами компанії "ХАДО – ТЕХНОЛОГІЯ" та 2 лютого – НВК "УКРЕКОПРОМ".
Раніше ЕкоПолітика поспілкувалася з президенткою Асоціації професіоналів довкілля (PAEW), генеральною директоркою "Офісу сталих рішень" Людмилою Циганок про причини та наслідки колапсу ринку небезпечних відходів.