Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розпочало процедуру стратегічної екологічної оцінки Національного плану управління відходами України до 2033 року.
СЕО допоможе завчасно виявити потенційні негативні наслідки реалізації плану та своєчасно внести необхідні зміни, щоб усунути ризики, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Зазначається, що проєкт документа підготувала команда Міндовкілля разом з європейськими експертами з урахуванням вимог Директив ЄС. Національний план управління відходами покликаний:
- зменшити вплив відходів на довкілля;
- створити нові ринки, робочі місця;
- досягти сталого використання ресурсів.
“Національний план – важлива частина “дорожньої карти” реформи управління відходами в Україні. Він містить комплексне бачення заходів, які необхідно реалізувати нашій країні, - від вдосконалення нормативних рамок до впровадження новітніх технологій та створення необхідної інфраструктури”, – пояснили у повідомленні.
У пресслужбі підкреслили, що нацплан окреслює загальну картину сміттєвої реформи та цільові показники, які враховують термінологію та стандарти ЄС. Нацплан покликаний забезпечити:
- охоплення послугами з управління побутовими відходами 98% міського та 95% сільського населення – до 2033 року;
- охоплення роздільним збиранням 100% великих міст, 95% міського та 70% сільського населення – до 2033 року;
- зменшення обсягів захоронення побутових відходів до 30% – до 2030 року.
Зазначається, що нацплан вперше враховує програми щодо зменшення захоронення біовідходів та запобігання утворенню відходів. Документ мають затвердити вже у 2024 році.
Нагадаємо, Кабінет міністрів вніс зміни до Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів для приведення його у відповідність нормам Закону "Про управління відходами". Відомство буде формувати та реалізувати державні політики у сфері управління відходами.
Раніше ЕкоПолітика аналізувала, на яких стадіях розробки знаходяться необхідні для реалізації сміттєвої реформи законодавчі норми.